Společnost
03/04/2017 Tomáš Svoboda

Stávka? Kdepak, ostravský Dopravní podnik chce řidičům zvýšit platy

Dopravnímu podniku Ostrava není lhostejná aktuální mzdová situace řidičů a chce jim v nejbližším možném termínu navýšit mzdy.

Podle tiskové zprávy vydané dnes vedením Dopravního podniku Ostrava (DPO) se jeho řidiči aktivně nezúčastní čtvrteční stávky. Společnost totiž zahájila jednání s odbory o navýšení platů řidičů nad rámec platné kolektivní smlouvy.

„Situace na trhu práce je natolik alarmující, že přestože máme platnou kolektivní smlouvu do konce roku 2018, vyzvali jsme odbory k diskuzi o mzdách již nyní. Odbory tuto aktivitu vedení společnosti vítají a v tuto chvíli jsou obě strany připraveny jednat,“ řekl Daniel Morys, ředitel Dopravního podniku Ostrava.

I tato skutečnost je jedním z důvodů, proč se řidiči ostravského dopravního podniku nepřipojí k čtvrteční stávce. Na znamení solidarity si pouze obléknou výstražné vesty. Vedení DPO vnímá stoupající tlak na navýšení mezd řidičů a rozhodlo se proto okamžitě jednat.

„Cílem vedení společnosti je v průběhu dubna uzavřít společnou dohodu s odboráři, tak abychom se udrželi v pozici nejatraktivnějšího zaměstnavatele v oboru veřejné dopravy v regionu,“ zdůrazňuje potřebu rychlého jednání Daniel Morys.

O kolik se nakonec navýší mzdy řidičům v ostravské MHD, bude předmětem samotné diskuze. V případě úspěšného jednání by řidiči měli změnu zaznamenat na svých výplatních páskách za květen.

Sdílejte článek