Nejnovější zprávy: V rozvodněné řece uvízlo auto, řidič se dostal na břeh, ženu zachránili hasiči Nový trend: Majitel restaurace na plac nebo do kuchyně!

Společnost

Sto zvířat je na turné s Ministerstvem mýho nitra. Zahrají i ve Stounu

Sto zvířat po loňské celoroční oslavě svých pětadvacátých narozenin, kdy odehrálo více jak 120 koncertů i festivalů a vyprodalo velký sál pražské Lucerny, vyjede letošní rok s novým programem. Dvacátého února zahraje kapela v klubu Stoun ve Frýdku-Místku.

Album vznikalo během posledních dvou let opět kompletně na texty Tomáše Belka, pod hudbou je podepsán tradičně většinou Honza Kalina.

Jedná se o návrat ke zvířecím kořenům a tudíž je třeba očekávat 14 svižných tragikomických písní, jejichž žánrová pestrost je dána i výlety do hudebních stylů pro Sto zvířat ne zcela typických, jako je funky nebo latina.

Názvy songů jako jsou Struny podzimu, Smí Honza ven? Toilette Love Story, Průhledná kočka nebo Překrásná muž napovídají, že zvířata namíchala hořkosladký koktejl s limetkou bizarnosti, s polevou cynismu, navrch s paraplíčkem strachu z blížícího se stáří…

Sto zvířat nahrálo své desáté jubilejní album v životní formě a v této velkokapacitní sestavě: Jana Jelínková – zpěv, Honza Kalina – zpěv, perkuse, Jan Beruška Šobr – kytara, Petr Hostinský – zpěv, klávesy, Jiří Hanzlík – barytonsaxofon, Martin Kachna Líska – trombon, Pablo Herzog – trubka, Willy Versteeg – baskytara a Miki Nop – bicí.

„Kdo má rád kvalitní ska-čko s chytlavými melodiemi a inteligentními texty, by si neměl koncert STO ZVÍŘAT 20. února nechat ujít,“ říká dramaturg Stounu Kamil Rudolf a pokračuje: „Samozřejmě zveme nejen skalní fandy, ale i milovníky kvalitní muziky, kteří na koncertě této skvělé partičky ještě nebyli.“

Vstupenky na koncert v ceně 180,- Kč jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na Náměstí Svobody v Místku.

Dále se vstupenky prodávají v klubar Pavlač a ve Stounu ve dnech, které jsou uvedeny v programu a to vždy od 18 hodin. Online předprodej na eventim.cz