Politika
05/07/2016 Jaroslav Baďura

Stonava musí šetřit, OKD neplatí daňové odvody do obecní kasy

Hornická obec Stonava musí šetřit - peníze z daňových odvodů, které řadu let vyplácí obci OKD, tentokrát nedorazily a je možné, že už ani nedorazí.

„Hornická obec Stonava bedlivě sleduje vyhlášení insolvence těžební společnosti OKD včetně jejich následných kroků. V těchto dnech bohužel musíme konstatovat, že OKD nesplnila za první pololetí daňové povinnosti a zřejmě nelze očekávat zlepšení,“ uvedl starosta obce Ondřej Feber.

„Tato skutečnost má zásadní dopad na příjmovou stránku rozpočtu naší obce a proto jsme nuceni provést mimořádně rychle opatření ve výdajích. V první řadě proto přehodnocujeme plán investiční výstavby a omezujeme některé provozní činnosti,“ uvádí starosta.

„Například musíme přehodnotit plánovanou výstavbu bytů pro seniory a realizaci stavby prozatím odsunout. Pokud jde o provozní činnosti, tak musíme omezit četnost kosení trávy na veřejných plochách.“

Starosta nicméně dodal, že v oblasti narovnávání důlních škod si OKD plní své zákonné povinnosti vůči občanům a obci. „Během posledních jednání s vedením OKD jsem byl ujištěn, že těžební činnost chce kompenzace poskytovat stejně, jako dosud.“

Sdílejte článek