Společnost
26/02/2021 ČTK

Strážníci v Ostravě kontrolují nošení respirátorů. Jedenáct lidí nařízení porušilo

​Strážníci v Ostravě zaznamenali za čtvrtek 11 případů porušení nařízení, které lidem ukládá povinnost nosit na frekventovaných místech respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky.

Zatím se strážníci snaží lidem spíše domlouvat, sdělil mluvčí strážníků Jindřich Machů.

"Při provádění kontrol ostravští strážníci budou zohledňovat překlenovací období platné do konce února. V tomto období budou strážníci působit spíše preventivně. Občany budou upozorňovat na nová vládní nařízení, kterými je potřeba se řídit," řekl Machů.

Podle něj ale z dosavadních výsledků kontrol spíše vyplývá, že lidé nařízené opatření dodržují a na zastávkách, v prostředcích městské hromadné dopravy či v obchodech nosí odpovídající ochranu nosu a úst.

"Nová nařízení kontrolovali ostravští strážníci v rámci běžného výkonu služby. Za čtvrtek řešili celkem 11 případů porušení těchto nařízení. Všechny tyto případy strážníci zaznamenali na zastávkách a vyřešili je domluvou. Osoby měly dýchací cesty zakryty pouze látkovou rouškou," upřesnil Machů.

Dodal, že nerespektování povinnosti nosit respirátor můžou strážníci řešit domluvou, uložením pokuty až do výše 10.000 korun, případně věc oznámit příslušnému správnímu orgánu k projednání.

"Každé takovéto porušení je strážníky vždy řešeno individuálně. Strážník při určení výše pokuty přihlíží zejména k okolnostem, závažnosti i následkům protiprávního jednání," řekl Machů.

Sdílejte článek