Nejnovější zprávy: Průlomová novinka. Záchranáři mohou poskytnout transfuzi už ve vrtulníku Česká stopa v Londýně. Na opravu Big Benu bylo použito lešení z Karviné

Společnost

Střelba v Orlové? Policie zadržela dva muže, oba skončili na záchytce

V Orlové bylo v úterý pořádně rušno. V jednom z domů byla hlášena střelba.

Foto: Petr Sobol

Po vyhlášení zprávy o možné střelbě z okna panelového bytu byly do ulice Na Výsluní v Orlové vyslány policejní hlídky z nejbližšího okolí. Během několika minut byli na místě policisté orlovského obvodního oddělení a oddělení hlídkové služby.

Policisté po rychlém zjištění situace na místě a přesnějších informací zajistili dostatečný perimetr, jejich rychlé jednání směřovalo především k zajištění bezpečnosti osob, které se v tu chvíli pohybovaly venku.

V mezičase policisté zjistili další informace k osobám se zbraní v ruce, jejich popisu i konkrétnímu bytu, ze kterého mělo dojít k údajné střelbě.

„Zakrátko policisté Zásahové jednotky krajského ředitelství Ostrava v daném bytě zadrželi dva důvodně podezřelé muže. Další prověřování události si převzala Služba kriminální policie a vyšetřování Orlová, která důkladně prověří všechny okolnosti údajné střelby z okna bytu,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení přečinu výtržnictví ve formě spolupachatelství.

Muži byli převezeni na protialkoholní záchytnou stanici. Oba byli velmi silně opilí, u jednoho muže (44) provedena zkouška vykázala hodnotu přesahující 2 promile, u druhého muže (39) hodnota přesáhla hranici 3,5 promile.