Nejnovější zprávy: ​Baník by měli reprezentovat převážně hráči ze Slezska, říká František Komňacký ​Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí už se jezdí po novém mostě

Společnost

Strom zavalil dělníka, z vrtulníku k němu slanili záchranáři, bylo už ale pozdě

​K tragické nehodě lesního dělníka došlo dnes v ranních hodinách při těžbě dřeva ve svahu vrchu Ostrý nad obcí Tyra.

Foto: Horská služba

K zásahu vyzval horské záchranáře dispečink linky 155 Moravskoslezského kraje.

„Podle udaných informací mezi sedmou a osmou ráno, vlastně krátce po zahájení prací, zavalil muže jeden z vytěžených stromů. K nehodě došlo ovšem ve složitém a těžko přístupném terénu v prudkém svahu,“ uvedl k výjezdu Česlav Jadamus, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Záchranáři na místě zjistili, že dělník bez známek života není zaklíněn pod stromem, ale leží vedle.

„K nehodě dorazil i lékař Zdravotnické záchranné služby. Zároveň přiletěl i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Ten však nemohl přistát, takže velmi nízko nad zemí vysadil lékaře a zdravotníka, a poté odlétl na místo, kde mohl dosednout,“ popsal situaci Česlav Jadamus.

Na místě kromě horských, leteckých a zdravotnických záchranářů zasahovali i členové místního Hasičského záchranného sboru.

„Pokoušeli jsme se muži obnovit životní funkce, ale bohužel už bylo pozdě. Po nějaké době byli oba přítomní lékaři nuceni konstatovat smrt,“ dodal Česlav Jadamus.

Vzhledem k obtížnosti terénu pak následoval náročný transport zesnulého z místa nehody.

„Naši zasahující členové museli použít lanovou techniku a pomalu a šetrně jej dopravili do údolí. Tam si oběť nehody převzala příslušná pohřební služba. Okolnosti, za jakých k zavalení došlo, nyní šetří policie,“ doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy s tím, že vzhledem k tomu nebude HS poskytovat k zásahu jakékoliv další informace.