Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Sport

Super začátek Vítkovic, pak famózní obrat Třince. Oceláři v derby vyhráli 4:3!

Vypadalo to, že hokejisté HC Vítkovice Ridera v pátek večer prodlouží svoji domácí vítěznou sérii na jedenáct zápasů. V derby proti Třinci vedli už 3:0, ale i to bylo nakonec málo. Hostující Oceláři předvedli velký obrat a v Ostravar aréně vyhráli 4:3.

Třinec předvedl ve Vítkovicích velký obrat a vyhrál 4:3 (Foto: Vladimír Pryček)

"Hrálo se ve skvělé kulise. Pro nás je to frustrující, dvě třetiny jsme soupeře přehrávali a hráli hokej podle našich představ. Když pak pustíte tým jako Třinec, aby dokázal zkorigovat zápas, tak je to špatně," komentoval vypjatý duel, který sledovalo více než 9 tisíc fanoušků, vítkovický asistent Pavel Trnka.

Domácí rozehráli jubilejní 110. extraligové derby výborně. Po gólech Ondřeje Romana, Rastislava Deje a Rostislava Olesze vedli v polovině utkání 3:0.

Jenže Třineckým se povedlo ještě ve druhé třetině snížit na 3:1 zásluhou Štěpána Novotného. Třetí třetina pak přinesla další vzestup Ocelářů a kolaps Vítkovic.

"Třetí třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. Teď určitě budu vypadat jako strašný ufňukánek, ale všichni se podívejte na video vyloučení Jakuba Lva... Přijde mi to směšné, ale udělejte si obrázek sami. Každopádně zápas jsme měli ve svých rukou a prohráli jsme si ho sami," doplnil Pavel Trnka.

Ve svém hodnocení narážel na sporné vyloučení, které vedlo ke snížení stavu na 3:2. Přesilovku ve 43. minutě využil Erik Hrňa. O tři minuty později srovnal skóre Petr Vrána a šest minut před koncem rozhodl o výhře Třince Michal Kovařčík.

"Chtěl bych klukům poděkovat za tři body, které si hrou ve druhé polovině utkání vydolovali. Domácí hráli velmi dobře, zasloužili si své góly, půlku zápasu tahali za kratší konec. Za stavu 3:0 jsme zabrali, zredukovali sestavu na tři útoky, což na naší hře bylo znát," uvedl třinecký trenér Václav Varaďa.

Zatímco jeho tým, který je aktuálně na 4. místě, má už jistou účast v první šestce pro play-off, Vítkovice o ni budou dál bojovat.

Ve zbývajících pěti kolech budou ze 6. místa hájit čtyřbodový náskok na dotírající Mladou Boleslav a Olomouc.

Příští zápas čeká Vítkovice již v neděli (16:00) proti Karlovým Varům. Třinec bude hrát dohrávku na Spartě v úterý od 18:30.

Více o derby napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie