Nejnovější zprávy: Zázraky se dějí! Těžce zkoušená rodina nečekaně získala miliony na vysněný dům Návrat po 36 letech. Do Divadla Petra Bezruče míří Bratři Karamazovi

Sport

Sváteční hokejová bitva s Valachy. Do Poruby míří rozjetý Vsetín

Vsetín byl před začátkem sezony, stejně jako Poruba, pasován do role jednoho z favoritů Chance ligy. Jenže Valaši se, na rozdíl od Ostravanů, drží v horních patrech tabulky.

Hokejisté Poruby se chystají na Vsetín. Foto: Lukáš Bajgar

Hokejová Chance liga měla minulý týden, vzhledem k reprezentačnímu Karlaja Cupu, pauzu. V pondělí už se ale zase hrálo a v akci byla i Poruba, která prohrála 2:4 v Jihlavě.

Ještě deset minut před koncem byl přitom stav nerozhodný, pak ale Dukla dvakrát udeřila a všechny body zůstaly na Vysočině.

„Musím pogratulovat soupeři, který nás přehrál svým nasazením a odhodláním jít za vítězstvím. V osobních soubojích byl daleko důraznější a my jsme si bohužel nezasloužili vyhrát,” uvedl po zápase za střídačku Poruby David Moravec.

Ostravané tak nenavázali na výhru s Kadaní a připsali si třetí porážku z posledních čtyř duelů. To Vsetín, který do Poruby ve středu přijede, má formu jako hrom. Valaši ovládli už pět zápasů v řadě a v prvoligové tabulce jsou třetí.

Naposledy hrál Vsetín v sobotu šestého listopadu – mimochodem taky proti Jihlavě, kterou doma porazil 4:2. Na Lapač přitom dorazily více než tři tisícovky fanoušků, kteří vytvořili parádní kulisu. „Atmosféra byla úžasná od začátku do konce, což nám v závěru strašně moc pomohlo. Je fráze, že fanoušci jsou šestým hráčem na ledě, ale opravdu před nimi klobouk dolů, co tady odvedli, i když to odvádějí každý zápas,” prohlásil pak vsetínský kouč Roman Stantien.

Valachy svými body táhnou Luboš Rob nebo Vít Jonák, skvělé výkony podává i teprve devatenáctiletý gólman Jakub Málek, který má téměř 94% úspěšnost zákroků.

Pokud chce Poruba uspět, bude muset podat vynikající výkon. O mnoho lepší, než v letošním prvním vzájemném souboji, který Vsetín doma vyhrál 6:0. Středeční sváteční bitva se Vsetínem startuje v 18 hodin.