Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Kultura

Svěrák, Hrzánová nebo letci NATO. Dům knihy nabízí lákavý podzim

V Domě knihy vás i na podzim čeká pestrý mix akcí, kterým neodoláte. Poznejte osobně Zdeňka Svěráka, Báru Hrzánovou, Vlastimila Vondrušku nebo hosty v rámci Dnů NATO.

Foto: Dům knihy

Program bude bohatý na známé hosty i jedinečné zážitky. Hned v září se můžete setkat se známou zpěvačkou Dashou a Martinem Kumžákem, kteří neodmyslitelně patří k populární taneční soutěži StarDance.

Tradiční podzimní událostí jsou Dny NATO. Dům knihy stejně jako v uplynulých ročnících hostí doprovodný program. Letos přijali pozvání například armádní generál Ing. Petr Pavel nebo gen. Frederick Ben Hodges, bývalý velitel pozemních vojsk USA v Evropě.

Na své si přijdou také milovníci outdooru. I letos je Knihcentrum partnerem Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, s nímž se pojí přednášky, projekce a knižní křty vybraných hostů festivalu.

V říjnu sem opět zavítá host, jehož besedy patří k těm nejoblíbenějším. Zdeněk Svěrák představí svou novou knihu a jako vždy rozdá kromě podpisů i štědrou porci humoru.

Dalším říjnovým vrcholem bude beseda s herečkou Bárou Hrzánovou, jíž si většina diváků spojí zejména s vynikajícím výkonem ve hře Hrdý Budžes. Mezi nejnavštěvovanější besedy patří i ty s historikem a spisovatelem Vlastimilem Vondruškou. Do Domu knihy zavítá v listopadu s posledním dílem Husitské epopeje.

Nečeká vás jen intelektuální zábava, ale rozmazlíte také své chuťové pohárky. Na řízené degustaci vín ochutnáte desítku přívlastkových vín z vinařství Baloun. Nebudou chybět ani oblíbené besedy s průvodci z agentury Rady na cestu, na nichž lze načerpat tipy, jež nenajdete v sebelepším bedekru.

Kromě tradičních besed a ochutnávek se můžete těšit i na speciální akce. Vaši peněženku potěší Black Friday, děti si zase užijí náš mikulášský program. A pokud patříte k těm, kteří nejen čtou, ale také sami píší do šuplíku, těšte se i na chystaný večer začínajících autorů. Milovníci živé hudby zase ocení další hudební večer.

I během podzimu můžete využít množstevní slevy např. v rámci Knihobraní nebo Čím více knih nakoupíte, tím větší slevu získáte.

Kompletní program akcí najdete zde: https://www.knihcentrum-ostrava.cz/program

Rezervujte si místo zdarma zde: https://www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace