Nejnovější zprávy: ​Ostravský primátor: V kraji by mělo být druhé krematorium Tatra jako dárek - černého krasavce dostal řidič k narozeninám

Byznys

​Světový lídr v oblasti vláken si v kraji dokáže získat zaměstnance hned dvakrát

Mezi nejatraktivnější zaměstnavatele v našem regionu patří Lenzing Biocel Paskov z rakouské skupiny Lenzing.

Foto: Lenzing Biocel Paskov

Za vysokou atraktivitou stojí zajímavá a dobře odměňovaná práce a firemní kultura založená na slušnosti a vzájemném respektu na pracovišti.

Lenzing Biocel Paskov má na severní Moravě dlouhou tradici. Firma navazuje na stoletou historii výroby buničiny v nedaleké celulózce ve Vratimově a na výrobu papírenské buničiny, která zde probíhala od 80. let minulého století.

V roce 2010 se Biocel Paskov stal součástí rakouské nadnárodní skupiny Lenzing. Po investičně náročné změně technologie výroby začal paskovský závod s produkcí viskózové buničiny.

Závod poháněný zelenou energií

Ročně vyrobí Lenzing Biocel Paskov téměř 300 tisíc tun viskózové buničiny, která se v dalších závodech skupiny Lenzing mění na ekologicky šetrná textilní vlákna. Vlákna z buničiny z Paskova spotřebitelé najdou po celém světě.

Třeba v módním oblečení označeném visačkou TENCEL™ nebo v netkaných textiliích VEOCEL™, z nichž se vyrábí například ochranné pomůcky ve zdravotnictví.

Firmě velmi záleží na budoucnosti naší planety a na tom, jakou ji zanecháme příštím generacím. Výsledkem zodpovědného přístupu, který začíná již výběrem certifikované dřevní hmoty, je maximální využití vstupní suroviny.

Výrobní proces probíhá v uzavřené smyčce. Z dřevní hmoty se vyrábí viskózová buničina a ze zbytkových a odpadních látek vedlejší produkty a zelená energie. Díky ní je Lenzing Biocel Paskov energeticky soběstačný.

Soulad pracovního a osobního života

Zodpovědný přístup firmy se odráží i ve vztahu k zaměstnancům. Lenzing Biocel Paskov věnuje mimořádnou pozornost bezpečnosti práce a ochraně zdraví.

Samozřejmostí je tady rovný přístup ke každému z pracovníků a vzájemný respekt. Koncept moderní udržitelné biorafinerie s jedinečnými technologiemi je pro zaměstnance hnacím motorem pro zapojení se do zlepšovacích procesů.

Zaměstnanci mají široké spektrum výhod a firma podporuje soulad pracovního a osobního života. Pracovníci v administrativě mohou využívat flexibilní začátek a konec pracovní doby.

Ve většině směnných provozů mají zaměstnanci díky dvanáctihodinovým směnám polovinu měsíce volno.

Široké možnosti uplatnění

Díky všem výhodám je Lenzing Biocel Paskov na trhu práce vnímán jako atraktivní a perspektivní zaměstnavatel, kde najdou uplatnění lidé různých profesí. Tým více než 400 lidí nabízí uplatnění pro nejrůznější profese.

Od kvalifikovaných pracovníků v oblasti chemie, automatizace, strojírenství a zpracování dřeva, přes elektrikáře, elektrotechniky, energetiky, ekology, pracovníky úpraven vod, bezpečnostní techniky, logistiky až po celou řadu specialistů.

Aktuální volná místa najdou zájemci o práci na pracovních portálech jako např. jobs.cz nebo práce.cz. Lze se rovněž zaregistrovat do databáze uchazečů Lenzing Biocel Paskov na adrese lenzing@teamio.eu nebo se připojit ke komunitě fanoušků na internetu.

Firma na Facebooku kromě zajímavostí ze života firmy pravidelně zveřejňuje zajímavé pracovní příležitosti.