Nejnovější zprávy: Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku. Ostrava bude mít rekordní rozpočet. Přesáhne 12 miliard

Společnost

Sýry, šunka, tuňák, ovoce. Porodnice si hýčká maminky hotelovými snídaněmi

Naše babičky by se asi divily, co dnes mohou novopečené maminky snídat či obědvat v nemocnici po porodu.

Foto: Adam Knesl

Bohaté snídaně hotelového typu, vegetariánská jídla či výběr z obědů dle chuti čeká již v těchto dnech na novopečené maminky v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Zdravotnické zařízení v rámci zlepšování péče o rodičky změnilo nabídku stravy tak, aby nejen odpovídala potřebám žen po porodu, ale také lahodila jejich chutím a korespondovala s moderními trendy.

„Nastávajícím i novopečeným maminkám se snažíme kontinuálně nabízet co nejvyšší komfort, k čemuž neodmyslitelně patří i chutná a kvalitní strava. Nově proto ženám na oddělení šestinedělí nabízíme stravu pestřejší i bohatší. Pevně věřím, že díky tomu budou maminky nejen spokojenější, ale také se budou lépe zotavovat po porodu a snáze jim půjde i kojení, které je jednou z našich velkých priorit,“ vysvětluje Ivana Lukáčová, primářka porodnicko-gynekologického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Nejvýraznějších změn se dočkaly ve vítkovické porodnici snídaně, v rámci kterých mají maminky nově na výběr z široké škály surovin – od cereálií a pečiva, přes sladkou snídani, mléčné výrobky, šunku, sýr, tuňáka, vařená vejce či pomazánky, až po ovoce a zeleninu. K pití je pak k dispozici teplé i studené mléko, džus, melta, kakao i čaj.

Zároveň mají maminky možnost výběru obědu ze tří variant dle chutí, a to nově včetně vegetariánských pokrmů pro ty, které preferují bezmasou stravu. Samozřejmostí je pak i přihlédnutí k případným dietním opatřením, která maminky hlásí při příjmu.

„Záleží nám na tom, aby se u nás maminky cítily dobře, a právě strava bývá nejčastěji diskutovaným tématem. Věříme proto, že tuto změnu pacientky ocení a budou se u nás cítit jako doma, nebo dokonce jako na dovolené. Pokud jde o pestrost a nabídku potravin, udělali jsme opravdu velký krok vpřed,“ říká Daniela Drgová, staniční sestra porodnicko-gynekologického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice s tím, že první ohlasy maminek jsou ryze pozitivní.