Společnost
25/06/2024 Petr Sobol

Tak se mluví na Ostravsku! Vyšel nový ilustrovaný „slovnik“ Kratke Zobaky

Foto: se souhlasem nakladatelství Bílý Vigvam

Ostravské nakladatelství Bílý Vigvam vydalo ilustrovaný „slovnik“ ostravštiny, příznačně nazvaný Kratke Zobaky, jehož autorkou je talentovaná ilustrátorka Alžběta Štenclová.

Kniha nejen slovně, ale i prostřednictvím názorných ilustrací vysvětlí významy mnohých výrazů a frází, které dodnes žijí v mluvě obyvatel na Ostravsku a v jeho blízkém okolí. Nezapomeňte vše vyslovovat tak, jak je to pro tento region typické — razně a kratce, bo neni čas!

Kratke Zobaky jsou vhodné pro celou rodinu. Ocení je rodilí i přespolní Ostraváci, ale také lidé, kteří se na Ostravsko rádi vrací – zkrátka všichni, kdo nosí kousek našeho rázovitého kraje v srdci.

Autorkou je Alžběta Štenclová, která pochází z malé vesnice nedaleko Opavy. Absolvovala bakalářské studium Výtvarné výchovy a vizuální tvorby na Masarykově univerzitě v Brně a nyní studuje magisterský obor Knižní design a animace na Fakultě umění Ostravské univerzity. Ve své tvorbě se zaměřuje především na ilustraci a grafiku, s důrazem na dětskou literaturu. Severní Morava je pro ni stále domovem, což se odráží i v její práci.

Foto: se souhlasem nakladatelství Bílý Vigvam
Sdílejte článek