Nejnovější zprávy: Ostravská talkshow Kafrárna slaví 5 let! Přivítala už 150 hostů Vraťme se k normálnímu životu, vyzývá viroložka Hana Zelená

Společnost

Tak to je výzva! Zdolejte 32 vrcholků Beskyd, pomůžete nemocnému Matymu

Projektu 32 vrcholů už nadchnul tisíce milovníků hor a turistiky, pro které si organizátoři letos připravili nejen aktualizované seznamy vrcholů, ale také kompletně nové výzvy.

Foto: Honza Kotlář

První výzva 32 vrcholů Beskyd vznikla už v roce 2017, kdy nápad pro pár přátel přerostl v projekt s dobročinným přesahem. Nyní si účastníci mohou vybírat z výzev 32 vrcholků Beskyd, 32 vrcholů Jeseníků a letos nově také 32 vrcholů Krušných hor.

Princip výzev je velmi jednoduchý. Zaregistrovaný účastník si stáhne seznam vrcholů na stránkách 32vrcholu.cz a pak v libovolném pořadí plánuje své výšlapy na jednotlivé vrcholy. Do seznamu postupně zapisuje data zdolání vrcholů a po dokončení celé výzvy zašle organizátorům fotku vyplněného seznamu. Ti mu zašlou zasloužený diplom.

„Seznamy nezahrnují pouze ty nejvyšší body, ale spíše místa, která stojí za to navštívit. Každý si přijde na své a určitě se u toho i pořádně zapotíte,“ prozradila o výzvách jedna z organizátorek. Cílem projektu je dle jejích slov dostat lidi do přírody a ukázat jim krásy českých hor. „Jedenkrát ročně navíc organizujeme s každou výzvou společný bonusový výšlap, kde se rádi s našimi účastníky setkáváme a bavíme. Díky tomu dostáváme inspiraci na další ročníky,” dodala s tím, že registrace je bezplatná a zapojit se do ní může každý.

Dobročinná stránka výzvy pak spočívá v zakoupení registračních balíčků. Účastníci, kteří by na daný ročník rádi získali památku a zároveň chtěli přispět na dobrou věc, mohou zakoupit speciální balíčky, ve kterých najdou například medaili nebo plecháček s logem výzvy.

Letošním cílem je finanční podpora Matyho s onemocněním DMO, který za svými vrstevníky velmi zaostává. I přesto se jeho rodiče velmi snaží, aby mu nic nechybělo a v rámci možností se snaží s chlapcem sportovat. Tým projektu 32 vrcholů by rád pomohl Matyášovi přispět k dosažení jeho cílů, jako je klimterapie v jedinečném středisku v Klimkovicích, či hipoterapie.

.„Díky našim skvělým účastníkům jsme v minulých ročnících například podpořili částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, Soukromou ZŠ pro děti s vadami částkou 70 tisíc korun nebo organizaci PESTRÁ – psí asistence. Loni jsme pak částkou 80 tisíc korun přispěli malému sportovci Štěpánkovi,“ popsala dobročinný přesah projektu Denisa Koziolová, organizátorka a marketingová specialistka projektu. ,,Pevně věřím, že i letos se nám to povede," dodala.