Nejnovější zprávy: Residomo se mění na Heimstaden. Nový vlastník má v Evropě 100 000 bytů Ostravský Clinitex vyrobil přes 300 000 ústenek, na pandemii ale nezbohatne

Společnost

Talent Pastrňák i zkušený kouč Vůjtek aneb naši patrioti na hokejovém šampionátu

Dnešní start hokejového mistrovství světa, v rámci kterého se česká reprezentace v Moskvě postaví domácímu Rusku, bude pořádnou výzvou také pro "velvyslance" našeho kraje. Národní tým vůbec poprvé ve své kariéře povede vítkovická legenda Vladimír Vůjtek starší, který si do mužstva vybral mimo jiné také havířovského rodáka Davida Pastrňáka.

Zkušený stratég, jehož profil přinesl Magazín PATRIOT před dvěma týdny a kterého čeká v jeho oblíbeném Rusku pravděpodobně poslední velký turnaj kariéry, už předem tvrdil, že právě dnešní premiéra nejlépe odhalí možnosti českého týmu plného nových tváří.

„Při porážce se svět nezboří, kdyby se něco uhrálo, je to pro nás plus a nováčkům může výhra zvednout sebevědomí,“ říkal osmašedesátiletý kouč den před prvním utkáním. Pro ně samozřejmě počítá také s devatenáctiletým útočníkem Bostonu Bruins Pastrňákem, který bude stejně jako dalších šestnáct borců z Vůjtkova týmu startovat na světovém šampionátu poprvé v kariéře.

Zatímco od většiny z nich experti ani fanoušci příliš mnoho nečekají, havířovský odchovanec a bývalý hráč Třince bude pod jejich pečlivým drobnohledem. Ve slavné NHL už totiž v posledních dvou sezónách dokázal zanechat solidní dojem. Ostatně bilance 25 gólů a 28 asistencí v 97 zápasech nejnáročnější ligy světa hovoří sama za sebe.

Kromě počínání dravého forvarda Pastrňáka a přemýšlivé taktiky kouče Vůjtka však mohou fanoušci v následujících týdnech na jubilejním 80. mistrovství světa sledovat také výkony dalších hokejistů spjatých s Moravskoslezským krajem.

Na finální soupisku byl dnes dopsán bek třineckých Ocelářů a odchovanec Kladna Milan Doudera, v nominaci figuruje také další obránce Tomáš Kundrátek, který dříve hrával za Třinec i Havířov. Mezi náhradníky pak zatím zůstává odchovanec Vítkovic a v současnosti obránce pražské Sparty Adam Polášek.