Nejnovější zprávy: Tato hrůza už je minulostí. Obří skládka konečně mizí z Muglinovské ulice Punč bar na Masarykově náměstí baví Ostravu. Nabízí nápoje i luxusní výhled

Společnost

Těžkou nehodu v Šenově u Ostravy nepřežil jeden člověk

​Jednu oběť si vyžádala nehoda dvou osobních automobilů, která se stala v úterní podvečer v Šenově u Ostravy.

Foto: HZS MSK

Řidič vozu Škoda Fabia jedoucího po vedlejší silnici zřejmě nedal přednost vozidlu Volkswagen Touran na hlavní silnici, sdělila policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Nehoda se stala okolo 18:15 na křižovatce Šenovské a Frýdecké ulice. "Ve vozidle Škoda Fabia cestovaly tři osoby, jeden ze spolujezdců utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Další dvě osoby skončily v péči záchranářů," uvedla Kubzová.

Dechová zkouška u řidiče vozu Volkswagen byla negativní. "U řidiče vozidla Škoda byl nařízen odběr krve. Věc si na místě převzali kriminalisté, kteří se okolnostmi nehody zabývají. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému," uvedla mluvčí.

Hasiči museli pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostit jednu osobu, na místě zasahoval i vrtulník Zdravotnické záchranné služby. Doprava v místě nehody byla po dobu záchranných prací uzavřená. Během nehody došlo k poškození silničních svodidel.

"Po příjezdu hasiči ihned zajistili obě havarovaná vozidla proti požáru. Následně zahájili vyprošťování osoby, která zůstala ve vozidle zaklíněna. Další dvě zraněné osoby již byly mimo vozidlo a v péči zdravotníků. Během 15 minut se podařilo hasičům osobu vyprostit a následně předat do péče záchranářů. Jedna osoba byla transportována do nemocnice letecky, druhá pozemní cestou. I přes veškerou snahu záchranářů i hasičů, musel lékař u třetí osoby konstatovat zranění neslučitelná se životem," uvedl za hasiče Lukáš Popp.

Po ukončení záchranných prací postavili hasiči kolem havarovaných vozidel, po potřeby vyšetřování, mobilní zástěnu. Doprava byla na místě nehody dále řízena kyvadlově. Na místě zůstala, do ukončení vyšetření nehody, jednotka dobrovolných hasičů ze Šenova, která následně provedla úklid a zprovoznění komunikace.