Komentáře
29/05/2020 Jaroslav Baďura

Ticho, maturujeme! Stavbaři ztiší své práce na opravě gymnázia

​Od pondělní začínají na jediné polskojazyčné střední škole v ČR – Gimnazjum Julia Slowackého v Českém Těšíně – maturitní zkoušky.

V budovách školy běží čtvrtým měsícem generální rekonstrukce, ředitelka gymnázia se se stavaři dohodla, že ve dnech konání zkoušek zavládne na staveništi maximálně možné ticho.

„V důsledku protiepidemických opatření máme napjatý harmonogram, přesto jsme studentům vyšli vstříc a průběh prací upravili tak, abychom je při skládání zkoušek nerušili hlukem. V hlavní budově školy momentálně probíhá výměna oken a pokračují bourací a sanační práce na objektu tělocvičny, kde jsme spřažením budovy ocelovými nosníky již zesílili její statiku, vyměnili jsme okna. Plánovaná demolice s pomocí plošiny nepoužívaného podlaží a věžičky už také proběhla,“ uvedl Petr Piprek, vedoucí Střediska 11 Beskydské stavební z Třince, která zakázku pro Moravskoslezský kraj realizuje.

Kraj se rozhodl pro rozsáhlou opravu budov z důvodu velmi špatného stavu konstrukcí a neúsporného provozu.

Během prázdnin budou stavaři z Beskydské stavební pokračovat v hlavní budově školy, kde také dojde k odstranění narušených konstrukcí, provedení statického zajištění a zateplení objektu. To vše s cílem zvýšit bezpečnost provozu a snížit náklady na užívání školních budov.

Stavební práce začaly v první polovině února a dílo má být hotovo v červenci 2021.

Sdílejte článek