Nejnovější zprávy: Na přejezdu ve Frýdku-Místku narazil vlak plný lidí do náklaďáku Zeď nad Bazaly pokryjí barvy s ostravským prachem

Společnost

To byly nervy! Puštík se chytil na rybářský prut a bezvládně visel nad rybníkem

Hasiči v pondělí zachránili puštíka, který visel zamotaný do rybářského vlasce nad hladinou jednoho z rybníků v Bohuslavicích na Opavsku.

Foto: se souhlasem HZS Moravskoslezského kraje

Krásnou sovu zřejmě během pondělního dne rybáři vyrušili při spánku na větvi, a tak se puštík při střemhlavém úniku nešťastně zamotal do rybářského vlasce s háčkem a závažím, který zanechal v koruně stromu nad rybníkem některý z rybářů. Puštík tak nejméně několik desítek minut bezvládně visel za křídlo asi pět metrů nad hladinou.

Na místo přijela jednotka HZS Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Hlučín a dvě jednotky dobrovolných hasičů – Bohuslavice a Hlučín. „Protože ale žádná hasičská tyč nedokázala zamotaného puštíka bezpečně přitáhnut ke břehu, musel dojet automobilový žebřík ze stanice HZS MSK v Opavě,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasič v koši výsuvného žebříku opatrně položil puštíka do plastového kbelíku a kolegové jej dole ještě zbavili zbytku rybářských propriet. Naprosto vysílená sova byla krotká a odevzdaná.

Po úspěšné záchraně hasiči kontaktovali Záchrannou stanici Bartošovice a pro sovu přijel její pracovník už na hlučínskou stanici HZS MSK. To už se puštík, do té doby ztěžka nabírající ztracené síly, začal vrtět.

„Z našeho laického pohledu vyvázl bez jakéhokoliv zranění. Podle pracovníka bartošovické záchranné stanice měl ale namožené křídlo, na kterém dlouho visel, a byl opravdu hodně vyčerpaný,“ doplnil velitel hasičského zásahu. Celý hasičský zásah se vešel do 40 minut.