Sport
01/10/2023 Petr Sobol

To je Baník! Bídné časy skončily, FCB už zase bojuje o poháry

Foto: se souhlasem FCB

Baník se vrací tam, kde ho všichni jeho fanoušci chtějí vidět. Už je zase ve skupině o poháry.

Loňská výroční sezona měla být pro Baník výjimečná. Tým, který převzal trenér Pavel Vrba, měl bojovat v elitní skupině a pokusit se hrát o poháry. Nakonec to ale všechno dopadlo jinak.

Baník se trápil, Vrba dostal padáka a jeho nástupce Pavel Hapal dokončil sezonu ve skupině o udržení. Během léta proběhly na Bazalech velké změny, tým prošel ráznou proměnou, jenže vstup do sezony mu opět nevyšel.

Porážka v Liberci, remíza se Slováckem, prohra v Plzni… Pak se ale Baník začal zvedat!

Slezané už neprohráli pětkrát v řadě, čtyři z těchto zápasů vyhráli. V minulém kole doma dali pět branek Zlínu, v sobotu vyhráli před parádní kulisou 3:0 v Olomouci. Davy ostravských fanoušků se na Hané zase náramně bavily.

Daří se Hapalovým letním posilám. Skvělé výkony podává Tomáš Rigo, Brazilec Ewerton nebo rozjetý kanonýr Abdullahi Tanko. Do tempa se dostal i Filip Kubala.

Zdá se, že bídné časy jsou minulostí. Z Ostravy jde zase respekt, záchranářské boje jsou minulostí. Hapalův tým je dokonce po výhře v Olomouci v elitní šestce, ve které se hraje o poháry. Tohle už je zase Baník, na který se fanoušci rádi dívají.

Sdílejte článek