Nejnovější zprávy: Ostrava má plán, jak posadit více lidí ve městě na bicykly OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy

Auto

To je pecka! Na dálnici u Ostravy bude k vidění monopost formule 1

Čeští fanoušci formule 1 mají unikátní možnost, jak na vlastní oči vidět monopost týmu Alfa Romeo F1 Team Orlen. Ten bude od úterý vystaven na čerpací stanici kousek od Ostravy.

Foto: se souhlasem Orlen Unipetrol

Síť čerpacích stanic Orlen Benzina zve fanoušky rychlých kol na strhující finále svého jedinečného výstavního turné. Po čerpacích stanicích v Záluží u Litvínova, pražském Braníku a u Devíti křížů na dálnici D1 čeká monopost formule 1 v barvách týmu Alfa Romeo F1 Team Orlen poslední zastávka na jeho nevšední jízdě Českem - rovněž na dálnici D1 na čerpací stanici Orlen Benzina u Klimkovic, směrem do Ostravy.

Vrchol současné závodní automobilové techniky mohou zájemci obdivovat od úterý 8. listopadu do pondělí 14. listopadu. Pro širokou veřejnost je to současně poslední příležitost, jak se zapojit do dvou soutěží o hodnotné ceny.

„Monopost formule 1 týmu Alfa Romeo F1 Team Orlen má před sebou cílovou rovinku v rámci svého výstavního turné po českých čerpacích stanicích Orlen Benzina. Vzhledem k velké popularitě motoristického sportu v České republice věřím, že si tuto jedinečnou příležitost nenechají fanoušci rychlých kol ujít,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Orlen Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic Orlen Benzina.

Letošní monopost Alfa Romeo F1 Team Orlen C42 je na čerpacích stanicích prezentován v transparentním skleněném boxu. Čeští fanoušci motoristického sportu se mohou po loňském úspěšném turné setkat s nejmodernějším monopostem F1 již podruhé.

V českých městech vidělo loni monopost více než 20 tisíc zájemců. Vůz, který bude u Ostravy k vidění, váží téměř 800 kilogramů. Z nuly na sto dokáže zrychlit za 2,6 vteřiny, z nuly na 200 za 4,8 vteřiny. Jeho maximální rychlost během závodu je 370 km/h.