Společnost
04/11/2019 Jaroslav Baďura

To se jen tak nevidí. Hasiči v Ostravě na Rudné vyprošťovali auto na svodidlech

Kuriozní nehoda se stala v neděli na Rudné ulici v Ostravě.

Profesionální hasiči z Ostravy-Zábřehu zasahovali v neděli 3.listopadu dopoledne v Ostravě-Vítkovicích ve frekventované Rudné ulici, kde skončil osobní automobil Peugeot 306 se třemi cestujícími ve svodidlech.

Na pomoc sem musel také přijet vyprošťovací speciál Tatra Omars. Zhruba desetileté dítě bylo převezeno na vyšetření do nemocnice.

Nehoda se stala před desátou hodinou dopolední u čerpací stanice OMV ve směru na Havířov. Peugeot ležel na svodidlech, obě pravá kola byla ve vzduchu.

Při příjezdu jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Ostrava-Zábřeh už byli cestující mimo havarovaný automobil.

Hasiči museli počkat na zdokumentování nehody. Pro bezproblémovém vyproštění peugeotu a jeho přesunutí na vozilo odtahové služby hasiči použili hydraulickou ruku Omarse a na ní závěsný kříž. Na silnici, ani do půdy neunikly žádné provozní kapaliny.

Oba pruhy Rudné ulice ve směru na Havířov byly v místě nehody asi dvě hodiny uzavřeny, projíždějící vozidla ale mohla bez větších obtíží využít trasu přes areál čerpací stanice OMV.

Sdílejte článek