Nejnovější zprávy: Slavnostní otevření nového showroomu Lexus Ostrava mělo náboj Coufal trápil hvězdného Ronalda, z Frydrycha je kapitán polské Wisly

Společnost

To tu ještě nebylo. Cyklista v Ostravě vybrzdil kamion

V Ostravě je opravdu možné všechno.

Ilustrační foto: istock.com

V pátek uplynulého týdne po jedenácté hodině dopolední došlo v poměrně krátké době v Ostravě k dalšímu „vybrždění“ vozidla.

"Tentokráte však tento manévr provedl netradičně cyklista, který na frekventované dopravní tepně města přinutil zastavit nákladní auto. Sám pak zavolal na linku 156," uvedl mluvčí městských strážníků Jindřich Machů.

Vše se seběhlo v křižovatce ulic Rudná a Vratimovská. Později zjištěný 57letý cyklista, který přijížděl do křižovatky ve směru od Havířova, se při přejíždění této křižovatky cítil být ohrožen řidičem nákladního vozidla značky Scania.

"Vzniklou situaci se proto rozhodl řešit. Ještě v křižovatce znemožnil později zjištěnému 35letému řidiči nákladního vozidla pokračovat v další jízdě. Toho přinutil, aby zastavil své vozidlo," uvedl Machů.

Cyklista si při svém počínání zřejmě neuvědomil, že ubrzdit mnohatunový kolos je poměrně těžší než zabrzdit jízdní kolo. Řidič nákladního vozidla naštěstí stihnul zareagovat včas a nedošlo tak ke střetu s cyklistou, který mu bránil v jízdě.

"Celá věc bude strážníky oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání, který se průběhem kolizní situací bude zabývat," dodal mluvčí.