Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Gastronomie

Tohle potěší milovníky čokolády. Ciao Cacao má limitovanou edici tyčinek

Pouze sto kusů tyčinek s hruškovou a sto kusů s malinovou příchutí vyrobila a v příštích dnech dodá na trh ostravská čokoládovna Ciao Cacao.

Foto: Ciao Cacao

Mgazín PATRIOT tuto novou čokoládovnu představil teprve nedávno v článku Čokoláda je vášeň...

Majitelé, mladí manželé Dalibor a Petra Michnovi, však už stihli rozvířit vody ostravského trhu s čokoládou a cukrovinkami.

Téměř každý týden přicházejí s novinkou - představují nové pralinky, zákusky a další výrobky.

Nyní však přišli s novinkou, na které pracovali celý rok - plněnou čokoládovou tyčinkou Barretta.

"Koncem tohoto týdne dodáme do prodeje v naší prodejně v Mariánských Horách a na našem e-shopu sto tyčinek s hruškovou a hruškovicovou náplní a sto kusů s náplní malinovou," říká Dalibor Michna.

A co mladým nadšencům trvalo v práci na tyčince celý rok?

"Protože čokoláda v naší tyčince je vyrobena z kakaových bobů, nebylo lehké ji formovat. A hodně práce nám dalo také vyladění chutí náplní," říká Dalibor Michna.

Výsledek však stojí, za to, milovníci čokolády ocení mimořádně vydaření sladění chuti poctivé pravé čokolády a výrazných příchutí hrušky s hruškovicí a maliny.

Tvar tyčinky podle Dalibora Michny odlkazuje na pyramidy Aztéků, objevitelů čokolády. Slovo čokoláda totiž údajně nejspíše pocházelo z aztéckého slova xocolātl...

"Jakmile limitovanou edici sto a sto kusů vyprodáme, začneme chystat další příchutě na příští rok. Máme spousty nápadů, takže se máte na co těšit," vzkazují svým fanouškům, jejichž počet neustále roste, majitelé čokoládovny.