Nejnovější zprávy: Hutní montáže vyrobí velkorypadlo za více než miliardu korun Dražba sedaček z Bazalů vynesla 100 tisíc. Nejvíce zaplatil kupec za tu s podpisem Baroše

Společnost

Tomáš Šiřina končí, Česká televize Ostrava hledá nového ředitele

​Česká televize otevřela výběrové řízení na post ředitele ostravského televizního studia.

Tomáš Šiřina. Foto: Česká televize Ostrava

Zájemci mohou podávat přihlášky do 2. února, ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina odchází na konci února z osobních důvodů.

Kandidát na post ředitele vzejde z otevřeného, vícekolového výběrového řízení. Zájemci musí kromě požadovaných dokumentů specifikovaných v zadávacích podmínkách vypracovat také individuální práci na téma Východiska a možnosti dalšího rozvoje Televizního studia Ostrava.

Ředitelé televizních studií odpovídají za práci útvarů studií, za ekonomickou, technickou, provozní a správní činnost a spolupracují s ostatními úseky ČT. Jsou odpovědní generálnímu řediteli České televize.

Tomáš Šiřina je ředitelem ostravského studia od června roku 2013.

„Za dobu mého více než šestiletého působení se nám podařilo pevně začlenit ostravské studio do systému výroby a dramaturgické práce České televize. A natočit mnoho ceněných pořadů a filmů. České lvy získaly seriály Dabing Street a Spravedlnost a hned několik celosvětových festivalových cen posbíral náš koprodukční film Učitelka. Na České lvy je aktuálně nominován i snímek Staříci. Jsem rád, že jsem i svým osobním vkladem mohl přispět k úspěchům České televize,“ komentuje své působení Tomáš Šiřina.

Nový ředitel ostravského studia by se měl ujmout funkce k 1. dubnu tohoto roku, se čtyřletým mandátem.

Počátek historie ostravského televizního studia se váže k výstavbě nového televizního vysílače v Ostravě-Hošťálkovicích v roce 1955.

První vysílání z Ostravy se uskutečnilo ve stejném roce na Silvestra. Ostravské studio zaměstnává 248 lidí a jen loni připravilo 748 premiér.

Velký divácký ohlas zaznamenal například seriál Strážmistr Topinka, dokumentární cyklus Infiltrace nebo dvoudílná kriminálka Stockholmský syndrom, uvedená letos v lednu.

Na obrazovky se z tvorby studia aktuálně chystá třeba nový cyklus České tajemno.