Společnost
18/09/2022 Petr Sobol

Tragická nehodě ve Stonavě. Řidička nedala přednost a zemřela, vážně se zranil mladý chlapec

V neděli, po půl desáté dopoledne, došlo ve Stonavě k tragické dopravní nehodě. Na pomoc vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby.

V jednom z havarovaných vozidel zůstala zaklíněna padesátiletá žena. Bohužel utrpěla poranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla ještě před příjezdem posádek záchranářů.

Žena z dosud nezjištěných příčin nedala přednost v jízdě po hlavní komunikaci jedoucímu vozidlu," řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Auto, které žena řídila, bylo odmrštěno mimo vozovku, kde porazilo zábradlí a narazilo do stromu.

Ve druhém vozidle došlo ke zranění řidiče i jeho nezletilého spolujezdce, kteří byli transportováni do nemocnice. Vyprostit bylo nutno dvanáctiletého chlapce. Ten byl sice při vědomí, zasahující lékař u něj ale zjistil zranění páteře, hlavy a horní končetiny. „Po podání léků a uložení do podtlakové matrace byl ve vážném stavu předán v traumatologickém centru ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Třetí zraněnou osobou byl čtyřiačtyřicetiletý muž, který utrpěl poranění hrudníku a břicha. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři předali do další péče na chirurgické ambulanci nemocnice Havířov.

Sdílejte článek