Nejnovější zprávy: Strany v Moravskoslezském kraji hledají lídry do voleb, jasno už mají Piráti Policejní covidová šťára, z 300 zkontrolovaných podniků byly čtyři otevřené

Společnost

Tragická srážka aut na Frýdecko-Místecku. Řidička (27) na místě zemřela

Při srážce dvou osobních aut na silnici I/56 ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku dnes zemřela sedmadvacetiletá řidička.

Ilustrační foto: Archiv

Z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde se čelně střetla s druhým vozem. Sedm lidí převezli záchranáři do nemocnice, řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Nehoda se stala ve 13 hodin poblíž Samčanky, srazily se dva vozy značky Škoda Octavia.

"Po nehodě zůstala řidička zaklíněna v automobilu a museli ji vyprostit hasiči," uvedla Jiroušková.

"Žena nejevila známky života, a proto u ní byla zahájena resuscitace. V rozšířené resuscitaci pokračovaly posádky ZZS tři čtvrtě hodiny, avšak neúspěšně. Pacientka na místě podlehla poranění, které utrpěla," uvedl mluvčí záchranářů Luáš Humpl.

Záchranáři ošetřili šest zraněných – dva dospělé a čtyři děti.

Muž a žena středního věku utrpěli středně těžká poranění a pozemní týmy ZZS je transportovaly do frýdecko-místecké nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byly po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předány dvě děti školního věku s lehkým poraněním horní končetiny a hrudníku.

"Dvě děti útlého věku byly ošetřeny a letečtí záchranáři je následně přepravili do Fakultní nemocnice v Ostravě. Jejich zranění nebyla život ohrožující," dodal Humpl.

Silnice byla v místě nehody uzavřena a policie odkláněla provoz. Na místě policisté provedli potřebnou dokumentaci a zjišťovali okolnosti a příčinu nehody.

"U řidiče byla dechová zkouška negativní, u zesnulé řidičky bude nařízena soudní pitva," uvedla Jiroušková.

Silnice I/56 vede z Frýdku-Místku přes Beskydy a je jedním z hlavních tahů na Slovensko.