Nejnovější zprávy: Petr Korbel: Prohra? Nevadí, přijde další set! To je arzenál! Stavbaři našli v Bolaticích 65 minometných nábojů

Sport

Trenér basketbalistů Opavy Czudek přišel o dvě opory

K řadě sportovních odvětví, která už během března předčasně ukončila mistrovské soutěže, se podle očekávání zařadila i Kooperativa Národní basketbalová liga mužů.

Trenér Petr Czudek. Foto: Josef Pešout

Rozhodnutí vedení NBL naprosto respektují a schvalují i zástupci všech ligových klubů.

Třebaže je přímo pod vysokými koši klid, snaží se jednotlivé kluby už sestavovat hráčské kádry pro příští sezonu. Těžkou hlavu zřejmě má trenér BK Opava Petr Czudek při zjištění, že mu z družstva odcházejí špičkoví hráči.

Vedení BK Opava totiž už oznámilo, že v týmu končí dvě opory Václav Bujnoch a Rostislav Dragoun. Oba v minulosti sbírali v nyní už bývalém klubu ligové medaile a zahráli si za Opavu i v Lize mistrů. Díky svým výkonům se ocitli i v širším kádru české reprezentace.

Po odchodu z Opavy ale zůstávají v tuzemské nejvyšší soutěži. Jejich novým působištěm bude ambiciózní celek BK Svitavy. Bujnoch i Dragoun se nechali slyšet, že na kariéru v Opavě budou mít jen ty nejlepší vzpomínky, protože v jejím dresu pronikli do české špičky.

„Rozhodly finance. I když oba od nás dostali nové a lepší nabídky, ukázalo se, že ve srovnání s BK Svitavy nemáme šanci,“ okomentoval ředitel opavského klubu Kamil Vajda ztrátu klíčových hráčů.

Dá se předpokládat, že Opavští se pokusí sehnat náhradu za odcházející tahouny týmu, ale vše bude záležet právě na finančních možnostech klubu.

Veterán Nečas skončil

Další pohyb v kádrech ostatních klubů jistě nastane v nejbližších dnech. Ale vyšlo už najevo, že se s aktivní kariérou v tichosti rozloučil bývalý reprezentant Radek Nečas.

Ve čtyřiceti letech byl jedním z nejstarších hráčů. Jeho zkušenosti a výkonnost budou jistě chybět nejen pardubickému týmu, kde působil v poslední době, ale celé ligové soutěži. Nečas během kariéry hrál i za Mlékárnu Kunín, tým z Nového Jičína, Brno, Nymburk, Prostějov.

Pokud jde o předčasně ukončenou sezonu, posledním odehraným zápasem byl duel Děčína a Pardubic, který ale v té době proběhl už bez diváků. Celky Nymburka, Svitav, Ústí nad Labem, Opavy, Olomoucka, USK Praha, Kolína, Brna, Ostravy a Hradce Králové už do dění na palubovkách vůbec nezasáhly.

„Zrušení zbývající části ligové soutěže je jediným možným řešením vzniklé situace,“ konstatoval generální manažer BK Pardubice Martin Marek v souladu s manažery dalších klubů včetně BK Opava a NH Ostrava.