15/10/2021 Petr Sobol

Trenér Šejba poprvé proti „svým” Jestřábům. Do Poruby míří rozjetý Prostějov

Poslední zápas v Chance lize sice hokejisté Prostějova prohráli, jinak se ale letos prezentují velmi dobými výkony. Ne náhodou jim v tabulce patří třetí místo.

Ještě loni vedl trenér Jiří Šejba v první lize Prostějov. Po sezoně ale na lavičce Jestřábů skončil a zamířil do Poruby. A tu v sobotu povede do boje proti svým bývalým svěřencům.

Prostějov je v úvodu sezony ve formě a v tabulce Chance ligy mu patří třetí místo. Jestřábi ovládli pět z posledních šesti zápasů, naposledy však doma prohráli 1:3 se Vsetínem. „Vsetín byl lepší takticky, bruslařsky a i důrazem v předbrankovém prostoru. Svým výkonem jsme si zkrátka nezasloužili vyhrát,” prohlásil pak prostějovský kouč Aleš Totter.

Venku je ale Prostějov zatím stoprocentní a postupně dokázal vyhrát nad Sokolovem, Havířovem, Benátkami, Šumperkem i Jihlavou. K lídrům týmu patří produktivní útočníci Mrázek s Klozem a Jáchymem, kteří se už dostali nad deset kanadských bodů. Mezi třemi prostějovskými tyčemi pak vládne gólman Bláha.

To Porubě se zatím moc nedaří a tým už potřebuje zabrat. Ostravané vyhráli z posledních pěti zápasů jediný a naposledy prohráli 0:4 v Sokolově. „Ve druhé třetině jsme předvedli fatální individuální chyby, které ani nevyplynuly ze hry, což se dá říct o všech čtyřech brankách. Soupeře jsme přehrávali, ale byli jsme nedůrazní před bránou. A ve třetí třetině jsme měli kupu šancí, ale když nedáme góly...,” okomentoval nevydařené utkání trenér Šejba, jenž už napjatě vyhlíží sobotní duel proti svému bývalému týmu. Utkání Poruby s Prostějovem startuje v 17 hodin.