Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Byznys

Třinecká Werk Arena získala mladší a menší sestru jménem Mini

V Třinci byla v úterý slavnostně otevřena menší tréninková hokejová hala. Hlavním investorem stavby s rozpočtem v celkové výši 100 milionů korun byl klub HC Oceláři Třinec.

Slezský klub tak dobudoval hokejový areál kolem multifunkční Werk Arény, která byla do provozu uvedena v létě roku 2014.

Výstavba Mini Werk Arény, jak se hala oficiálně jmenuje, trvala něco málo přes rok. Začala loni v dubnu a letos v květnu už na led v ní v rámci zkušebního provozu vyjeli extraligoví hokejisté Třince k prvním tréninkům.

Interiér nové haly. Foto: Petr Rubal

Interiér nové haly. Foto: Petr Rubal

Nová hala s větší arénou bezprostředně sousedí.

„Plocha dvoupodlažní haly je 5300 metrů čtverečních. V přízemí vedle ledové plochy vznikly šatny a sociální zázemí pro sportovce, do druhého podlaží je situována posilovna a učebna pro sportovce, zázemí pro trenéry a restaurace pro veřejnost,“ uvedl mluvčí HC Oceláři Třinec Tomáš Želazko.

V hlavní zimní sezoně má hala sloužit mladým hokejistům, krasobruslařům a veřejnosti. Extraligoví hokejisté mají své stále zázemí ve Werk Aréně.