Sport
03/05/2020 Josef Pešout

​Třinečtí hokejisté v Lize mistrů. Start až v říjnu

Radikální změnu chystá hokejová Liga mistrů.

Z české extraligy si postup zajistily vítěz základní části Bílí Tygři Liberec, druhý tým HC Oceláři Třinec a při nedohrání vyřazovacích bojů o titul i třetí Sparta Praha. V poslední sezoně si postoupil až do finále Hradec Králové, ale radoval se jeho soupeř Frölunda. Švédský celek krátké historii Ligy mistrů dominuje, vyhrál čtyři z šesti ročníků.

Už je jasné, že do nové sezony vstoupí třinečtí Oceláři se změnami v hráčském kádru. Klub oznámil, že po osmi letech v týmu končí obránce Vladimír Roth, spolu s ním i brankář Petr Kváča, útočníci Jan Hladonik a Roman Szturc. Naopak do Třince přichází zkušený obránce Jan Jaroměřský z Olomouce.

Manažer klubu Jan Peterek na klubovém webu uvedl, že nejistá zůstává situace u některých hráčů jako jsou Wojtek Wolski, Jiří Polanský, Martin Adamský i další. Dvojice Polanský-Adamský patří k ikonám nejen třineckého hokeje, ale celé extraligy.

Pokud jde o Ligu mistrů, podle agentury ČTK nový ročník začne až 6. října, přičemž původně se mělo startovat o měsíc dříve. Herní model se změnil, bude se hrát rovnou vyřazovacím způsobem. Výkonný výbor soutěže se k tomuto kroku rozhodl vzhledem k přetrvávající pandemii koronaviru a nejistotě, která kvůli nemoci provází profesionální sportovní soutěže v celé Evropě.

„Hokejová Liga mistrů je celoevropská soutěž, které se účastní týmy ze třinácti zemí. To znamená, že jsme závislí na rozhodnutích a předpisech, které nastaví třináct různých vlád," uvedl podle ČTK v tiskové zprávě prezident soutěže Peter Zahner.

„Týmy, které se naší soutěže zúčastní, musejí mít možnost cestovat. A naším cílem také je, aby se hrálo výhradně s diváky v halách. Právě z toho důvodu - a s ohledem na vysoký stupeň nejistoty napříč celým kontinentem - jsme se rozhodli být proaktivní a neriskovat, že by pak bylo třeba něco urgentně měnit v době, kdy by se blížil původní start," vysvětlil dále Zahner.

Finále v únoru

Všech 32 týmů, které si během pandemií zkrácené sezony zajistily účast na evropské scéně, bude při losování 20. května rozděleno do dvojic a utkají se stejně jako v minulosti v play off ve dvou utkáních doma a venku. O postupujícím v sérii rozhodne součet ve skóre. Stejně se bude postupovat až do semifinále. Finálový duel se znovu odehraje pouze na jeden zápas 9. února.

Pro všechny hráče českých klubů je Liga mistrů vhodnou příležitostí k získávání mezinárodních zkušeností. V současné době se ale tuzemské celky soustřeďují především na skládání kádru pro náročnou domácí sezonu, která by měla odstartovat ve druhé polovině září. Na toto období byl naplánován start dalšího ročníku extraligy.

Sdílejte článek