Společnost
09/09/2022 ČTK

Ujížděla policii Ostravou jak zběsilá. Řekla, že z nudy

Jako přestupek budou policisté řešit případ jednatřicetileté řidičky, která ve středu večer v Ostravě ujížděla třem policejním vozům asi 20 kilometrů.

Městem jela chvílemi i 180 kilometrů v hodině. Obviněna pravděpodobně nebude, protože během honičky nikoho neohrozila. ČTK to dnes řekla mluvčí ostravské policie Eva Michalíková. Policistům žena řekla, že se nudila, k ujíždění neměla důvod. Vlastní platný řidičský průkaz a ani neřídila pod vlivem alkoholu či drog.

Policisty ve středu v noci na nebezpečně jedoucí automobil značky Škoda Octavia upozornil další řidič. Auto v Ostravě-Porubě kličkovalo po silnici a přejíždělo přes pruhy. Postupně se do jeho pronásledování zapojily tři policejní vozy. Projely Porubou, obvodem Mariánské Hory a Hulváky do centra Ostravy. Tam se pronásledované auto otočilo a vydalo se zpět směrem na Porubu.

Řidička ujíždějícího vozidla kličkovala, aby policistům znemožnila její zastavení. "Její rychlost mnohdy překročila i 180 kilometrů v hodině," řekla mluvčí. Přibližně po dvacetikilometrovém pronásledování se jednomu policejnímu vozu podařilo řidičku předjet a donutit ji k zastavení. "Muži zákona zjistili, že řidičem byla jednatřicetiletá žena. Dobrovolně se podrobila dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a testu na drogy, obojí s negativním výsledkem. Také byla držitelkou řidičského oprávnění. Proto se policisté na místě zeptali, proč ujížděla. Dočkali se odpovědi, že z nudy," řekla Michalíková.

Její zběsilá jízda se ale bude pravděpodobně řešit jako přestupek. Na trase totiž podle policie nikoho neohrozila. Případ tak nesplňuje parametry některého trestného činu, například obecného ohrožení.

Sdílejte článek