Nejnovější zprávy: Na přejezdu ve Frýdku-Místku narazil vlak plný lidí do náklaďáku Zeď nad Bazaly pokryjí barvy s ostravským prachem

Kultura

Ulice a amfiteátr Poruby rozzáří unikátní Happening CIRKULUM

​Happening pro CIRKULUM je jedinečným projektem, jehož myšlenka se zrodila poté, co byl kvůli pandemii zrušen oblíbený červnový festival CIRKULUM.

Foto: La Putyka

"Jde o snahu vrátit živé umění do Ostravy a do našich životů. Představí se špičky české novocirkusové scény a celým programem budou provázet pouliční kejklíři a jiná překvapení," zvou organizátoři na happening, jehož podrobný program najdete zde.

"Zkrátka a dobře, hodně zábavy a legrace, tak jak to znáte z festivalu CIRKULUM. Jen v menším rozsahu a bez mezinárodních souborů, zato v podání těch nejlepších na české scéně. Kulturu prostě nezastavíš!" dodávají pořadatelé.

A co návštěvníky happeningu od pátku 7. srpna do neděle 9. srpna čeká? Spousta atrakcí a představení na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě, tři TOP vystoupení se odehrají v porubském Amfiteátru.

Bratři v  tricku - Plovárna

Autorské žonglérsko– akrobatické představení, ve kterém se můžete těšit na krásné kostýmy, spoustu humoru i netradiční pohybové prvky ,je skvělou volbou pro celou rodinu. Nasajte letní atmosféru dob, kdy muži kavalírsky bojovali o přízeň žen. Představení je volně inspirováno románem Rozmarné léto spisovatele Vladislava Vančury a v roce 2015 obdrželo Cenu diváka na 26. Mezinárodního festivalu loutkového divadla ve SlovinskémMariboru.

La Putyka - Kaleidoscope

Představení Kaleidoscopeje horkou novinkou tohoto léta, mělo premiéru 8.6.2020 v  Praze. Je doslova nabité nejen širokou škálou cirkusových disciplín, ale i tancem, komediálními vstupy a pěveckými čísly! Režisérem je Fin Maksim Komaro, který spolupracoval i na několika předešlých představeních La Putykya. Je uznáván nejen v  ČR, ale i v zahraničí. V  představení účinkuje celkem osm ostřílených i nových „putykářů“ - akrobatů, herců a tanečníků, kteří se v show blýskají podobně jako barevné střípkyv krasohledu.

Losers Cirque Company - Kolaps

Kolaps od legendárních „loserů“ je o životních vzestupech a pádech. Jde o energickou novocirkusovou show plnou jemného humoru, vzrušivých akrobatických čísel za doprovodu živé hudby a s velkolepým grand finále. Otočí se společnost ke kolabujícímu zády? Využije společnost kolapsu jedince nebo nabídne pomocnou ruku?