Společnost
06/12/2015 Jaroslav Baďura

Unikátní stezka v oblacích láká k nebi první milovníky hor

Na Dolní Moravě pod Kralickým Sněžníkem v nadmořské výšce 1116 metrů nad mořem vyrostla unikátní stavba, nazvaná Stezka v oblacích. Otevřena byla na počátku prosince a jeden z prvních návštěvníků stezky poskytl Magazínu PATRIOT krásné fotografie. Uvnitř FOTOGALERIE.

Vyhlídková stezka se vypíná až do výšky 58,5 metru nad okolním svažitým terénem a již z několika kilometrů jasně dominuje hřebenu Slamníku.

„Je to světový unikát, žádnou takto architektonicky, projekčně a konstrukčně pojatou stavbu nenajdete,“ říká za investora obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán.

Po cestě vzhůru je nutné překonat vzdálenost 750 m a výškové převýšení 38 m. Lávka je konstruována tak, aby byla celoročně přístupná i pro kočárky a invalidní vozíky. Kromě krásných výhledů na okolní horskou krajinu, je možné načerpat zajímavosti o místech a historii zdejšího údolí z 15 informačních tabulí.

Martin Netolický vyrazil na vrchol Slamníku v neděli a pořídil zde řadu snímků, které poskytl čtenářům Magazínu PATRIOT. „Stezka v oblacích na Dolní Moravě je unikátní stavba v celé republice. Po půl roce složité stavby byla nakonec otevřena tento týden a zájem je enormní,“ napsal Martin Netolický.

„Sedm set metrů dlouhou cestou postupně vystoupáme do výšky 55 metrů nad zemský povrch do 1116 metrů nad mořem. Zajímavá jsou i zastavení na různá témata spojená s celým regionem. Doporučuji každému k návštěvě. Stojí to za to. Nikde jinde jsem nic podobného neviděl,“ dodal Martin Netolický.

Sdílejte článek