Společnost
03/05/2020 ČTK

V bílovecké nemocnici se nakazilo deset lidí. Zdravotníci i pacienti

V bílovecké nemocnici se nemocí covid-19 nakazilo deset lidí. Jsou mezi nimi lékaři, zdravotnický personál a pět pacientů.

O rozšíření nákazy informoval hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO).

Vedení Slezské nemocnice v Opavě dnes oznámilo, že se u nich podařilo šíření nemoci zastavit. Za poslední dva týdny zde hygienici nezaznamenali žádného nového pacienta.

"Mám informaci z hygienické stanice. Že v bílovecké nemocnici onemocnělo deset lidí. Za dnešní den nepřibyl žádný další," řekl v sobotu Vondrák.

Dodal, že nemoc se rozšířila jek mezi personálem, tak mezi pacienty.

Bílovecká nemocnice je přitom zařízení, které Moravskoslezský kraj vyčlenil pro seniory z nákazou zasažených domovů důchodců.

Nyní jsou v péči tamních zdravotníků dvě desítky nemocných z Domova pro seniory Iris v Ostravě. Od nich ale nákaza nepochází.

Naopak v opavské Slezské nemocnici se přijatými opatřeními podařilo šíření nemoci covid-19 zastavit. V tomto zdravotnickém zařízení od prvního výskytu nákazy onemocnělo 27 zaměstnanců.

Za poslední dva týdny ale nepřibyl žádný nakažený. Nemocnice se tak začne vracet k běžnému provozu. Postupně začíná fungovat neurologické oddělení.

Vedení nemocnice apeluje na občany, aby i nadále byli zodpovědní a do nemocnice nevstupovali, pokud mají akutní respirační onemocnění, zvýšenou teplotu nebo kašel či byli v kontaktu s osobou, která má covid-19.

V takových případech by měli kontaktovat praktického či ošetřujícího lékaře a domluvit si další postup.

Sdílejte článek