Nejnovější zprávy: ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša ​Více než dva tisíce dětí se díky Outlet Areně Moravia podívají do Světa techniky

Gastronomie

V bývalé novojičínské tiskárně vznikla nová Radegastovna

​Už i v Novém Jičíně si mohou lidé dopřát špičkově načepované tankové pivo Radegast.

Foto ze slavnostního otevření. Foto: Radegastova Tiskárna

Ke správně hořkému pivu zde mají také kvalitní gastronomii, kterou podtrhuje originální prostředí konceptové hospody nesoucí název Radegastovna Tiskárna.

Cílem celého projektu bylo vytvořit hospodu, ve které si najde své místo každý milovník správně hořkého piva Radegast.

„Chceme mít hospodu, ve které budeme moci našim hostům nabídnout to nejčerstvější pivo z tanku. K němu chceme nabízet osvědčené gastronomické pochoutky z naší kuchyně. Tu jsme vybudovali tak, aby byla otevřená a každý z hostů se mohl podívat, jak jeho jídlo připravujeme,“ říká Pavel Prát, spolumajitel Radegastovny Tiskárna.

Novou Radegastovnu vybudovali v domě, který dlouhá léta sloužil jako tiskárna, od čehož je také odvozen název, Radegastovna Tiskárna. Tiskárenskou minulost už zde ale připomínají pouze dobové obrazy a fotografie na stěnách. Během rekonstrukce prošla budova řadou změn a z původního prostoru zbyly jen holé stěny a nosné prvky.

Architektovi Janu Boučkovi se však podařilo zachovat charakter industriální budovy, ve které sazeče, metéry, tiskaře a další odborné profese z řad tiskařů vystřídali milovníci správně hořkého piva Radegast a také skvělé gastronomie.

„Radegastovna v Novém Jičíně je naprosto unikátní díky místu, ve kterém se nachází. Moc se nám líbila myšlenka přebudovat bývalou tiskárnu na jednu z našich Radegastoven. Myslím si, že výsledek přestavby předčil naše očekávání,“ říká Marek Grabovský, manažer značky Radegast.

Koncept Radegastoven je založen na myšlence použití jednotlivých materiálů v jejich „syrové“ až původní podobě, s minimem nutných úprav a přidaných dekorací. Výrazným prvkem je socha boha Radegasta umístěná před kamennou stěnou. Výčep je řešen jako kamenný monoblok, který připomíná kamenný kvádr přímo z lomu.

Všechny interiérové prvky poukazují na svůj původ v přírodě podobně, jako to dělají i nošovičtí sládci, kteří používají při vaření piva výhradně přírodní suroviny. Srdcem celé restaurace je pak výčep.

V Radegastovně Tiskárna nabízí jako hlavní pivo Radegast Ryze Hořkou 12, která se zde čepuje z tanků. Na čepu najdou hosté restaurace také Radegast Ráznou 10, nealkoholický Birell a každý měsíc jiný pivní speciál z programu Volba sládků.