Společnost
07/02/2020 Admin PATRIOT

V Géčku se bude konat Jobfest - akce, která je nejen burzou práce

V ostravském obchodním centru Géčko se 21. února koná Jobfest.

"Myšlenka konání veletrhu Jobfest vznikla před více než osmi lety jako platforma k propojení zájemců o práci s personalisty konkrétní firmy, bez účasti prostředníků jako jsou například agentury práce," řekla Petra Pavelková z pořádající agentury Advey services.

Můžete našim čtenářům přiblížit podstatu a organizaci veletrhů pod značkou Jobfest?
Umístění bylo zcela záměrně zvoleno v obchodních centrech, neboť poskytuje jistou anonymitu zájemcům, kteří jsou doposud zaměstnaní, a mohou tak hledat změnu. Při současném nízkém procentu nezaměstnanosti se toto ukázalo jako prozíravé řešení.

Proč jste zvolili Géčko?
Obchodní centrum Géčko je ve výborné dojezdové vzdálenosti, je zajímavým obchodním a společenským místem k setkávání, s velmi vstřícným přístupem a podporou. Veletrh Jobfest ale není jen ostravskou záležitostí, je pořádán ve většině krajských měst po celé republice a je pro mnohé firmy a podniky již tradiční značkou, se kterou se pravidelně spojují.

Veletrh Jobfest ale není jen veletrhem a přehlídkou nabídek práce?
To máte pravdu. Za léta jeho existence se již vyvinul v opravdovou přehlídku velkých a středních firem v daném kraji, působivě prezentující nejen firmu samotnou ale také její klíčové výrobky, zajímavou a interaktivní formou. Firmy rovněž představují balíčky jednotlivých benefitů, pracovní náplně konkrétních pozic, vize růstu do budoucna, pracovní prostředí, prostě vše, co se v inzerátu práce nedočtete. Snažíme se obsah veletrhu obohatit o atraktivní vystavovatele. Každoročně naše veletrhy doplňuje působivá prezentace Armády ČR a jednotlivých složek. Rovněž Policie ČR přitáhla pozornost, a udělala velkou radost jak velkým, tak i malým návštěvníkům.. Veletrh se prostě neustále vyvíjí a stále vymýšlíme něco nového.

Na co se tedy můžeme v nadcházejícím Jobfestu těšit?
Osobně doporučuji shlédnout expozici generálního partnera - společnosti Vitesco, která bude velmi zajímavá. Firma představí například robotickou ruku, kterou budou mít přímo na veletrhu. Společnost Aludyne je zajímavou z pohledu většího náboru zaměstnanců. Společnost Verizon určitě zaujme šíří benefitů a netradičních pracovních vymožeností. Zastoupení budou mít také společnosti, jako jsou ITT z průmyslové zóny Hrabová a MAHLE BEHR z Mošnova. Veletrh doplní také přehlídka škol a studijních oborů.

Kdy se například koná nejbližší veletrh tady v Ostravě?
Určitě přijďte 21.února 2020 do Obchodního centra Géčko, kde již po sedmé v Ostravě propojíme ty nejzajímavější zaměstnavatele s uchazeči o práci. Nezáleží na tom, jestli jste student, čerstvý absolvent, zkušený manažer nebo člověk teprve s pár lety zkušeností. Pokud přemýšlíte o změně a hledáte inspiraci se rozhodnout - pomůžeme vám. Potkáte zde zástupce více než čtyřiceti vybraných organizací a firem, ve kterých se vyrábí a nabízí ty nejzajímavější výrobky a služby v našem kraji.

Sdílejte článek