Nejnovější zprávy: Návrat po 21 letech. Národní divadlo moravskoslezské uvede Smetanovu Hubičku Srdcem Ostravák. Limity jsou jen v hlavě, říká Tomáš Budník

Společnost

V Havířově řádí noční vandal. Poničil jedenáct aut a jeden skútr

Pachatel poškodil zpětná zrcátka, odstřikovač či lak, ale taky odlamoval stěrače.

Havířovský vandal poškodil v nočních hodinách jedenáct aut a jeden skútr. Foto: Policie ČR

Policisté obvodního oddělení Havířov 1 se v těchto dnech zabývají případy poškozování vozidel, ke kterým došlo v havířovských ulicích. Pachatel ve dvou případech na několika místech poškodil jedenáct vozidel a jeden skútr. K poškození došlo vždy v nočních hodinách.

„K prvnímu poškození řádně zaparkovaných vozidel před panelovými domy došlo v nočních hodinách dne 29. srpna v Havířově-Městě. Pachatel u pěti zaparkovaných vozidel poškodil zpětná zrcátka. Škoda dosahuje deseti tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Ve druhém případě, konkrétně 12. září, stihl vandal v nočních hodinách poškodit šest vozidel a jeden zaparkovaný skútr, který převrátil na zem. U automobilů nejen, že poškodil zpětná zrcátka, ale také odlamoval stěrače, které zanechal na zemi u vozidla. V jednom případě poškodil i odstřikovač předního světlometu a na jednom z vozidel poškodil lak karoserie. Škoda v tomto případě dosahuje téměř třiceti tisíc korun.

Policisté nyní mimo jiné vyhodnocují zajištěné stopy a důkazní materiál, který v rámci procesních úkonu získali za účelem zjištění totožnosti osoby pachatele skutku. „I přesto bychom přivítali jakékoliv informace týkající se výše popsané události, z tohoto důvodu žádáme občany o součinnost," dodala Bělunková.