Nejnovější zprávy: Je to borec! Štěpán Kozub vyprodal O2 arenu, přidal další termín Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven!

Společnost

V Heiparku měl nehodu patnáctiletý cyklista. Vážně si poranil hlavu

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu u tří vážných nehod cyklistů, které se v odstupu tří a půl hodiny odehrály na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku. Vzlétal k nim ostravský vrtulník, vyjížděly pozemní posádky a v jednom případě také horská služba.

Ilustrační foto: se souhlasem ZZS MSK

K první události byli záchranáři voláni před půl druhou odpoledne do Heiparku na Novojičínsku, kde havaroval patnáctiletý cyklista a utrpěl poranění hlavy. Byl zajištěn krčním límcem a uložen do podtlakové matrace.

O dvě hodiny později spěchaly týmy ZZS do Komorní Lhotky na Frýdecko-Místecku. Šestatřicetiletá žena přepadla při sjezdu na kole přes řídítka a při pádu si přivodila otřes mozku. „U pacientky zasahovala zdravotnická posádka, která následně přepravila zraněnou k vrtulníku, který přistál na louce pod kopcem,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

V 16:45 vyjížděly posádky ke třetímu cyklistovi - tentokrát do Bílé. Dvaadvacetiletý muž spadl při sjezdu na jízdním kole a jevil známky otřesu mozku. „Horšímu poranění podle všeho zabránila přilba, která se při nárazu rozbila,“ řekl Humpl.

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli všichni pacienti transportováni do zdravotnických zařízení. První dva předali záchranáři na urgentním příjmu ostravské Fakultní, třetího Frýdecko-Místecké nemocnice.