Nejnovější zprávy: Ostravská laboratoř bude vyšetřovat covid ze slin, stačí zakašlat a plivnout Jak jsem přežila covid, aneb když se člověk dusí, jen když zvedne ruku

Sport

V hokejovém derby byl lepší Třinec. Vítkovice porazil 4:2

První regionální derby v nové sezóně hokejové extraligy zvládl lépe Třinec, který v neděli večer v zaplněné Werk Aréně porazil Vítkovice 4:2.

Hokejisté HC Oceláři Třinec slaví výhru 4:2 nad HC Vítkovice Ridera (Foto: Vladimír Pryček)

Tradičně třaskavá bitva začala očekávaným tlakem domácích, kteří dali úvodní gól již ve 3. minutě. Trefil se Rostislav Martynek. Hosté z Vítkovic ovšem posléze vyrovnali hru i skóre, to když se v 11. minutě prosadil Patrik Zdráhal.

Ve druhé třetině se stav měnil jen jednou, a to díky Ocelářům, kterým vrátil ve 34. minutě vedení Erik Hrňa.

Třetí třetinu sice zahájili aktivněji hosté, ale gól slavili opět domácí. Na 3:1 zvýšil ve 45. minutě po přímočarém průniku obránce Martin Gernát.

O zdramatizování zápasu se v samém závěru postaral svojí druhou trefou v utkání vítkovický forvard Zdráhal, ale to už do konce zbývalo jen něco přes dvacet vteřin. Třinečtí během nich náskok nejen uhájili, ale i navýšili, když výhru střelou do prázdné branky pojistil Martin Adamský.

První derby v sezóně 2018/2019 tak skončilo zaslouženou radostí Třince, který Vítkovice porazil 4:2.

"Myslím si, že všichni viděli vyrovnaný zápas, ve kterém i Vítkovice sahaly po bodech. Nás těší branky, které jsme vstřelili, i když jich mohlo být i víc. Rozhodlo ubráněné oslabení v první i ve třetí třetině. V závěru se sice Vítkovicím podařilo snížit, ale naše obranná hra byla dnes celkově výborná," uvedl třinecký trenér Václav Varaďa.

"Hráčům nemohu upřít bojovnost a nasazení, což jsou v derby základní předpoklady. Naší bolestí je však od úvodu sezóny to, že se strašně málo tlačíme do střeleckých příležitostí. Pořád si to chceme lépe a lépe vyšperkovat. V tom jsme dneska od domácích dostali lekci," hodnotil trenér poražených Jakub Petr.

Více o průběhu hry napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie