Komentáře
31/03/2020 Jaroslav Baďura

V Karviné je rouškomat. Prodává roušky ve třech velikostech

​Karviná se přidala k dalším městům v České republice a nabízí svým občanům možnost zakoupit si látkovou roušku v automatu.

Cena jedné roušky je 50 korun a peníze poputují na účet humanitární organizace ADRA.

Statutární město Karviná se dohodlo na spolupráci se společnosti LUMO PLUS s.r.o., která prodejní automat zapůjčila bezplatně. Do rouškomatu se vejde zhruba 550 roušek ve třech velikostech.

Nabízené jsou roušky pro děti a malé a velké pro dospělé. Roušky lze zakoupit pouze pomocí platební karty a to maximálně 4 denně. Zájemci o roušky naleznou prodejní automat v hypermarketu Kaufland v Karviné-Hranicích.

„Snažili jsme se pro náš rouškomat najít nejvhodnější místo. I díky vstřícnosti společnosti Kaufland a velkému množství zákazníků jsme si vybrali jejich hypermarket,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). Rouškomat je v prodejně umístěn bezplatně a zájemci o roušku ho naleznou u vchodových dveří.

„Roušky do našeho rouškomatu šijí zaměstnanci našeho magistrátu a také příspěvkových organizaci, kterým chci za jejich pomoc v této těžké době poděkovat stejně jako partnerům, bez kterých by tento projekt nevznikl, těmi jsou společnosti LUMO PLUS a Kaufland,“ dodává primátor Jan Wolf (ČSSD).

Město Karviná mohlo rouškomat zřídit i z toho důvodu, že se mu už podařilo zajistit látkové roušky pro občany v domech pro seniory. Další roušky zamířily do obou nemocnic působících na území města, používají je v lékárnách, také řidiči ČSAD Karviná, strážníci městské policie nebo profesionální i dobrovolní hasiči.

Za ušité roušky vděčíme zaměstnankyním Regionální knihovny Karviná, střediska volného času Juventus, základních škol Cihelní, Borovského, Polská, Prameny, U Lesa, Slovenská, Družby.

Do šití roušek se také zapojili dobrovolnice z řad veřejnosti, pracovnice magistrátu, zejména Odboru školství a rozvoje, pak jednotlivci z Odboru organizačního či správního dále sociálního, komunálních služeb a majetkového.

Všechny peníze z prodeje roušek, kdy jedna stojí 50 korun, poputují na účet humanitární organizace ADRA. Ta městu v této době velice pomáhá. Dobrovolníci z ADRY zajišťují nákupy pro osamocené seniory.

Zapotřebí je však také poděkovat oblastnímu spolku Českého červeného kříže Karviná a členům jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Upozorňujeme zájemce o roušky, že je zapotřebí je před použitím desinfikovat.

Sdílejte článek