Nejnovější zprávy: Mistr světa Šejba trénuje Prostějov a říká: Poruba je jedním z favoritů ligy Outlet Arena Moravia otevírá novou prodejnu a vylepšuje hygienická opatření

Regiony

V Karviné ještě letos vznikne nový sportovní areál

​Stavební práce očekávaného sportovního areálu na ulici Leonovova v Karviné-Hranicích pod Obchodní akademií začaly a rychle pokračují k prosincovému dokončení.

Vizualizace: Město Karviná

Fanoušci netradičních sportů se už teď těší na in-line dráhu, běžeckou dráhu, fotbalové hřiště, dětské hřiště, pumptrack, workout, parkour a streetball.

Chybět nebude ani skatepark, který se stal vítězným požadavkem občanů v participativním rozpočtu města. Plánované ukončení stavby je na konci prosince 2020.

„Zatím aktuální čtyři týdny práce jdou znát. Probíhají zemní práce a realizace inženýrských sítí. Úpravou prochází terén, odváží se velké množství zeminy, aby se srovnal,“ popisuje probíhající práce primátor města Jan Wolf.

Rovněž probíhají vytyčování stavebních objektů, realizace drenáží, čerpací jámy a vody, nechybí pokládka kanalizace. Bylo odstraněno staré oplocení a naváží se potřebné kamenivo a štěrkopísek.

„Příznivé klimatické podmínky a slunečný podzim jsou snad zárukou dokončení podle časového harmonogramu. Doufám, že všichni, kteří se na sportovní areál těší, tak budou moct sportovat podle svých představ,“ dodává primátor Karviné Jan Wolf.