Společnost
21/06/2024 Petr Sobol

V kraji díky Sazce za posledních deset let přibylo přes 200 milionářů. Rozdělili si téměř miliardu

Foto: se souhlasem Sazky

Sazka pomohla splnit sny už 235 lidem z Moravskoslezského kraje. Právě tolik osob proměnila v letech 2014 až 2024 v milionáře díky svým číselným loteriím. Tito šťastní výherci si mezi sebe rozdělili celkem 960 902 765 korun.

V celé České republice pak za posledních 10 let vzniklo díky Sazce už 2 492 milionářů (souhrnně ve všech regionech i na internetu) s celkovou výhrou přesahující 18 miliard korun.

Největší výhra jednotlivce v Moravskoslezském kraji za posledních deset let činila 44 625 024 Kč ve Sportce ze 7. ledna 2015. Sázející vsadil Sportku v prodejně tabáku. Ve skutečnosti ale může být milionářů v Moravskoslezském kraji ještě více, protože sázky podané přes internet nelze lokalizovat. Stejně tak je pravděpodobné, že další milionáři brzy přibydou. Milionové léto Sportky je v plném proudu a kromě Superjackpotu se hraje také každý pátek o prémii ve výši jeden milion korun.

„Máme radost, že se nám podařilo splnit sny a zlepšit život už tolika lidem. A pokračujeme v tom dál. Jen za letošek přibylo v Moravskoslezském kraji dalších 17 nových milionářů, kteří si mezi sebe rozdělili více než 48 milionů korun. Zatím nejvyšší letošní výhra v kraji byla 13 096 562 Kč ve Sportce,“ uvedl Martin Babec, brand manažer loterií společnosti Sazka. „V celé České republice evidujeme za rok 2024 už celkem 192 nových milionářů, kteří u nás vyhráli dohromady více než jednu miliardu korun," dodal.

Mezi nejúspěšnější hry v Moravskoslezském kraji, ze kterých vzešlo nejvíce milionářů, patří Sportka s doplňkovou hrou Šance a Eurojackpot.

Od 7. června 2024 probíhá ve Sportce prémiová hra Milionové léto, kdy každý pátek bude ze všech tzv. plných tiketů (sázenek se vsazenými všemi sloupci a Šancí) vylosován jeden výherce, který získá rovný milion korun. Do 9. srpna, kdy hra končí, tak může Sazka už nyní garantovat dalších deset nových milionářů.

Sdílejte článek