Nejnovější zprávy: Projekt RBP má zkrátit čekání pacientů na magnetickou rezonanci Po letech čekání je to tady: Na jaře začne v Ostravě přeměna jatek na galerii

Společnost

V Kunčicích hořela roubenka a tři auta. Škoda je pět milionů

​Devět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 15. srpna brzy ráno u požáru roubeného rodinného domku a tří osobních automobilů v obtížně přístupném beskydském terénu v Kunčicích pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek).

Foto: Hasiči

"Až na lehce zraněný kotník dobrovolného hasiče se zásah obešel bez újmy na zdraví. Předběžná škoda byla odhadnuta na 5 milionů korun, příčina vzniku požáru je v šetření," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek brzy ráno - krátce po čtvrt na čtyři. Do Kunčic pod Ondřejníkem ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Frýdek-Místek a Nošovice, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů - Kunčice pod Ondřejníkem, Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát pod Radhoštěm, Ostravice, Trojanovice, Kozlovice a Čeladná.

Už při příjezdu hasičů hořela celá roubenka o půdorysu 12 x 7 metrů se sedlovou střechou a také sousední dřevěný přístřešek se třemi zaparkovanými osobními automobily - Opel Corsa, Ford Focus a Škoda Felicia. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice.

Oheň dostali pod kontrolu asi za 3 a půl hodiny, dohašení zabralo dalších několik desítek minut.