Nejnovější zprávy: Řidič nevybral zatáčku a skončil se zraněním v příkopu Kam dnes na oběd? Do "Palačinkárny" Café au père tranquille!

Mariánské Hory a Hulváky

​V mariánskohorských školách a školkách se o prázdninách pracuje

Zatímco děti si užívají prázdnin, školská zařízení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky využívají letních prázdnin k nejrůznějším rekonstrukcím a vylepšením.

Foto: Mariánské Hory a Hulváky

Opravují se střechy, maluje se, probíhají úpravy herních prvků a realizuje se řada dalších novinek, na které se mohou děti na podzim těšit.

Nejrozsáhlejší práce probíhají na zahradě v Mateřské škole Zelená, která prochází kompletní regenerací. Vedení mariánskohorské radnice v předchozích letech zajistilo rekonstrukce všech zahrad mateřských škol v obvodě a letos se dočkala i poslední z nich.

„Herní prvky byly vlivem času opotřebované, také několik pískovišť a celková koncepce zahrady přestaly vyhovovat potřebám školky. Nové zpracování zahrady dětem nabídne díky ucelené kombinaci herních prvků a terénních úprav dostatečný prostor ke hrám, pohybovým aktivitám, ale také k odpočinku. Prostě to bude nová, pěkná a hlavně funkční zahrada, na kterou děti budou chodit rády,“ řekl starosta obvodu Patrik Hujdus.

Investice ve výši téměř 6 milionů korun tak přinese dětem například dvě nová půlkruhová hřiště, lanovou pyramidu s velkou herní sestavou, stezku dovednosti, sportoviště s basketbalovými koši, ale také dvě terénní skluzavky i umělý kopec pro zimní radovánky.

„Také v dalších školkách procházejí herní prvky náležitou údržbou, brousí se, natírají a vyměňuje se písek v pískovištích. V Mateřské škole Gen. Janka budou pískoviště doplněna o polohovací zastínění a v Mateřské škole U Dvoru byla dokončena oprava střechy a rekonstrukce rozvodů vody,“ dodává 1. místostarostka Jana Pagáčová.

Stavební ruch už utichl na Základní škole Gen. Janka, kde byla dokončena rekonstrukce střechy a do září se děti ještě dočkají opravy a zkrášlení nefunkčního pítka před vstupem do budovy. Detašované pracoviště školy na ulici Klicperově již také hlásí: hotovo.

Dvě nové třídy a družina mají novou podlahu a výmalbu. Budova nyní čeká na celkovou rekonstrukci spojenou se zateplením objektu, výměnou oken a vybudováním odborných učeben, kterou vedení mariánskohorské radnice plánuje zahájit v příštím roce.

Překvapením a novinkou pro děti z mariánskohorských školiček, které ocení hlavně v průběhu zimy, budou tři nové rehabilitační infrasauny, doplněné o podsvícenou stěnu se solnou terapií a reproduktory pro relaxační hudbu.

„Náš obvod mnoho let trápí ekologická zátěž z lagun, ale samozřejmě i jiné problémy související se stavem ovzduší ve městě. Dlouhodobě se proto snažíme děti chránit a předcházet jejich zdravotním komplikacím. Po ozdravných pobytech na horách a adaptačních pobytech prvňáčků u moře v Chorvatsku, které naše radnice organizuje, jsou rehabilitační sauny ve školkách další možností jak podpořit imunitu dětí z našeho obvodu,“ uzavírá starosta Hujdus.