Nejnovější zprávy: Průlomová novinka. Záchranáři mohou poskytnout transfuzi už ve vrtulníku Česká stopa v Londýně. Na opravu Big Benu bylo použito lešení z Karviné

Společnost

Za parkování v areálu Městské nemocnice Ostrava se bude platit, zdarma jen 30 minut

Změna začne platit od úterý 19. dubna, parkování bude zpoplatněno. ZTP mají vjezd zdarma.

Foto: se souhlasem Městské nemocnice Ostrava

V areálu Městské nemocnice Ostrava je nainstalován nový vjezdový a parkovací systém. Automatické závory jsou na vrátnici z ulice Hornopolní, která slouží pro vjezd do areálu a další mezi pavilonem P a stravovacím provozem pro výjezd vozidel.

Obě místa jsou opatřena dvěma automatickými závorami s výdejními a čtecími automaty na parkovací lístky pro pacienty a návštěvníky a magnetické vjezdové karty pro zaměstnance, přičemž pravá závora je určena pro osobní vozidla a levá pro sanitky, případně zásobování.

„Ke změně přistupujeme primárně z důvodu zvýšení bezpečnosti v areálu nemocnice. Musí být bezproblémově průjezdný kvůli sanitkám, které s pacienty spěchají na urgentní příjem. Problémy neukáznění řidiči způsobují také dopravní obsluze nemocnice nebo zásobování. Ceny za parkování jsme nastavili tak, aby byly srovnatelné s okolními nemocnicemi a zároveň areál nebyl využíván k dlouhodobému stání. Parkování v areálu i okolí nemocnice je v posledních měsících o to složitější, že na místě původního parkoviště před hlavním vstupem do nemocnice roste nový parkovací dům. Do jeho zprovoznění bude v areálu nemocnice i v jeho okolí míst méně. Vyzýváme proto znovu veřejnost, aby využívala náhradní parkovací plochu u Galerie Plato,“ uvedl technický náměstek ředitele Petr Hýža.

K úhradě poplatků slouží dvě automatické pokladny, jedna stojí u výjezdové brány na chodníku pod spojovacím koridorem a druhá na chodníku pod spojovacím koridorem mezi budovami G a F. Poplatek se dá uhradit hotově nebo od začátku května také kartou pouze na těchto pokladnách, nelze jej zaplatit při výjezdu.

Parkování motorových vozidel je povoleno pouze na vyznačených parkovacích místech. Pokud řidič vjede do areálu a nenajde volné místo, je povinen z areálu nemocnice vyjet a zaparkovat mimo něj. V případě, že budou vozidla stát mimo vyznačená parkovací místa, bude tento dopravní přestupek řešen v souladu s platnými právními předpisy. Vyhrazená parkovací místa pro zaměstnance nemocnice jsou označena čísly, registračními značkami, případně sklopnou parkovací zábranou.

Cena za parkování pro pacienty a návštěvníky nemocnice je do 30 minut zdarma, do dvou hodin stání 30 korun, za každou další započatou hodinu se zvýší o 30 korun. Přímo v areálu nemocnice je zhruba 250 parkovacích míst.