Nejnovější zprávy: Na silnici vytekly po nehodě cisterny tisíce litrů mléka Zámek Kunín zaplavily tisíce květů. Začala výstava Růže pro hraběnku

Společnost

V Moravskoslezském kraji je 127 nakažených. Noví pacienti byli na oslavě MDŽ

​Počet potvrzených případů nákazy nemocí COVID-19 dnes stoupl v Moravskoslezském kraji o šest na 127.

Ilustrační foto: tradoc.army.mil

Vyplývá to z informací na internetových stránkách Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě. V Česku je 1236 potvrzených případů.

Ředitelka KHS Pavla Svrčinová řekla, že všechny nové případy dohledali hygienici. Měly souvislost s ping-pongovým turnajem na Bruntálsku, oslavou MDŽ ve Frýdku-Místku a výskytem nákazy v Opavě.

"Tři z těch lidí byli bez příznaků," řekla Svrčinová. Ve vážném stavu je v kraji hospitalizovaný jeden pacient.

Ze statistiky hygieniků vyplývá, že v regionu převládá komunitní nákaza nad cestovatelskou v poměru 103 ku 24 případům.

Nejméně lidí, u nichž se nákaza prokázala, je v kraji na Novojičínsku - sedm, nejvíce 46 na Frýdecko-Místecku. Na Ostravsku hygienici evidují 33 nakažených, na Opavsku 18, na Bruntálsku 13 a na Karvinsku deset.

Z nemoci se dosud v Česku vyléčilo šest pacientů, testováno bylo podle dat ministerstva zdravotnictví 17.377 lidí. Jeden vyléčený je i v Moravskoslezském kraji, jde o ženu z Frýdku-Místku.

S nemocí COVID-19 zemřel v Česku jeden člověk. V neděli večer skonal v Praze pětadevadesátiletý senior, který trpěl řadou zdravotních problémů, měl kardiostimulátor a důvodem jeho úmrtí bylo podle lékaře celkové vyčerpání organismu.