Nejnovější zprávy: Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo Žádných 300 fanoušků. V Karviné nepůjde na fotbal kvůli pandemii nikdo

Společnost

V Moravskoslezském kraji je 320 nakažených, posledním bílým místem na mapě je Frenštát

​Počet lidí s potvrzenou nákazou COVID-19 stoupl v Moravskoslezském kraji od středečního večera do dnešních 18:00 o 19 na 320.

Mapa: KHS Ostrava

Nejvíce nakažených přibylo na Ostravsku - 13. V okrese Ostrava-město je i nejvíce potvrzených případů v kraji, a to 99. Vyplývá to z informací na stránkách Krajské hygienické stanice v Ostravě. Dva lidé se v kraji z choroby vyléčili.

Posledním bílým místem na mapě je Frenštát pod Radhoštěm - jak si to místní vysvětlují, si můžete přečíst zde.

V celém Česku bylo dosud potvrzeno 3805 lidí s nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Už 67 lidí se z nemoci uzdravilo. V zemi zemřelo 44 lidí, u kterých testy nákazu prokázaly.

Na Frýdecko-Místecku, kde bylo dosud v Moravskoslezském kraji nejvíce lidí s nemocí COVID-19, přibyl od středy jen jeden potvrzený případ a je jich tam nyní 89. Pět nových pozitivně testovaných vzorků evidují hygienici na Novojičínsku, kde je nyní 28 nakažených lidí.

V ostatních třech okresech nepřibyl od středečního večera žádný nový potvrzený případ. Nejméně lidí s COVID-19 v kraji je na Novojičínsku, a to 20. Na Opavsku hygienici evidují 35 pozitivně testovaných lidí a na Karvinsku 49.

Nákaza COVID-19 se prokázala například u tří lékařů Fakultní nemocnice Ostrava (FNO), jde o lékaře z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Nemocnice nechává otestovat zhruba 200 zaměstnanců. Mluvčí FNO Petra Petlachová řekla dnes večer, že dosud nikdo další neměl pozitivní výsledek testu, ještě ale nejsou vyhodnoceny všechny vzorky.

Nákaza se prokázala také u tří klientek Domova pro seniory Iris v Ostravě. Také tam se testují ostatní klienti i zaměstnanci, ředitel domova Michal Mariánek řekl, že z dosud vyhodnocených vzorků žádný další pozitivní nebyl.

Jedna z žen se do domova vracela z Městské nemocnice Ostrava (MNO) a nedá se přesně určit, kde se nakazila, a tak se dělají testy i u tamních zdravotníků. Mluvčí MNO Andrea Vojkovská řekla dnes večer, že už jsou k dispozici výsledky části testů, všechny byly negativní.