Nejnovější zprávy: ​Hněv, film o hornících, který výjimečně není z Ostravy Při střetu osobního a nákladního auta zemřel člověk

Společnost

V Moravskoslezském kraji je 393 nakažených, za nárůstem je nákaza v domově důchodců

​V Moravskoslezském kraji je k dnešnímu večeru 393 nakažených covid-19. Proti sobotnímu večeru přibylo 30 nemocných.

Mapa: KHS Ostrava

Tři lidé se vyléčili. Vyplývá to z informací, které dnes v 18:00 zveřejnila Krajská hygienická stanice Ostrava na svém webu.

Nejvíce nemocných je i nadále v rámci Moravskoslezském kraji v Ostravě a jejím nejbližším okolí. Tam hygienici evidují 130 nemocných. Proti sobotnímu večeru jich v této části kraje přibylo 20.

Na Frýdecko-Místecku je 95 nemocných. Za posledních 24 hodin přibyl jeden nemocný. Naopak nejméně, 20 nemocných, je na Bruntálsku. Tam se počet nakažených v posledních několika dnech nezměnil.

Nemoc covid-19 se k dnešnímu odpoledni prokázala už u 13 klientů Domova pro seniory Iris v Ostravě. Nemocní jsou i tři pracovníci domova.

Číslo ještě nemusí být konečné. Vedení domova totiž ještě čeká na výsledky asi dvou desítek testů. Domov už byl kompletně dezinfikován. S dekontaminací objektu pomáhali hasiči.

Nákaza se potvrdila také u jedné z klientek Alzheimercentra Ostrava. Žena má lehčí příznaky, a nyní je z preventivních důvodů v péči infekčního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava.

V zařízení už proběhlo testování. Vzorky zdravotníci odebrali od 77 klientů a 70 zaměstnanců. Ředitelka zařízení Simona Lipovská dnes řekla, že výsledky testů ještě nemá k dispozici.

"Předpokládáme, že budou v pondělí dopoledne," řekla.