Nejnovější zprávy: Na silnici vytekly po nehodě cisterny tisíce litrů mléka Zámek Kunín zaplavily tisíce květů. Začala výstava Růže pro hraběnku

Společnost

V Moravskoslezském kraji už je 103 nakažených, jeden je ve vážném stavu

​Počet potvrzených případů nákazy nemocí COVID-19 v Moravskoslezském kraji překročil stovku, od sobotního večera stoupl o 12 na 103.

Mapa: khsova.cz

Nejvíce nakažených lidí je na Frýdecko-Místecku. Vyplývá to z informací na internetových stránkách Krajské hygienické stanice v Ostravě. V celém Česku počet potvrzených případů nákazy koronavirem překročil tisícovou hranici, nakažených je 1047.

Ředitelka Krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová řekla, že část nově prokázaných případů jsou lidé, které dohledali hygienici, a část navrátilci z ciziny - z Dominikánské republiky přes Francii, ze Spojeného království a ze Švédska.

"Jeden pán byl jako farmaceutický reprezentant na školení ve Středočeském kraji, kde se prokázal pozitivní případ. U tří lidí původ nákazy teprve šetříme," řekla ředitelka.

Uvedla, že v kraji jsou nyní hospitalizováni tři lidé. "Z toho jedna osoba je ve vážném stavu, ale ten vážný stav není ani tak kvůli nákaze koronavirem, ale spíš vinou základního onemocnění," řekla Svrčinová.

Ze statistiky hygieniků vyplývá, že v regionu převládá komunitní nákaza nad cestovatelskou v poměru 81 ku 22 případům.

Nejvíce nakažených v kraji je na Frýdecko-Místecku, kde je 40 potvrzených případů. V Ostravě jich je 26, na Opavsku 14 a na Bruntálsku deset.

Nejméně potvrzených případů je v kraji v okresech Karviná (šest) a Nový Jičín (sedm).

Šest lidí už se v Česku z nemoci vyléčilo. Je mezi nimi i žena z Frýdku-Místku, která byla od 12. března hospitalizována ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO).