Nejnovější zprávy: Tip na výlet do (v)nitrozemí Ostravy. Heřmanické rybníky a haldy V Moravskoslezském kraji je 320 nakažených, posledním bílým místem na mapě je Frenštát

Společnost

V Moravskoslezském kraji už je 199 nakažených. Z mapy mizí poslední ostrůvky naděje

V Moravskoslezském kraji je už 199 nakažených koronavirem.

Graf: Krajská hygienická stanice Ostrava

Je to od dvacet více, než jich bylo dnes ráno.

Vyplývá to z informací Krajské hygienické stanice Ostrava, která zveřejnila odpoledne nová čísla.

Nejvíce, deset nakažených, přibylo na Novojičínsku, v Ostravě jich je o čtyři více, na Karvinsku o tři, Bruntálsko eviduje dva nově nakažené, Frýdecko-Misteco jednoho a na Opavsku je situace oproti ránu beze změn.

Z nejnovější mapy, kterou zveřejnil na svém facebookovém profilu hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, je patrné, že nákaze už odolávají jen Frenštát pod Radhoštěm a okolní obce, Třinec, Vítkov a Frýdlant nad Ostravicí.

Podle toho, jak nákaza v posledních dnech postupuje, je ale nejspíše otázkou několika hodin či dní, kdy koronavirus zasáhne i dosud nenakažené aglomerace.

Dnešní přírůstek zveřejněný k 18:00 je tedy shodný s přírůstkem za středu, shodně je to nárůst o 20 případů. Největší počet pozitivně testovaných za den byl zatím 23, a to 20. března.

Výrazně roste také počet testovaných lidí. Ze statistiky, kterou na facebooku zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO), vyplývá, že ve středu bylo testováno 727 lidí, o den dříve to bylo 428, den před tím 365.

Kraj v minulých dnech uvedl, že laboratoře v regionu jsou nyní schopny zvládnout až 900 testů za den.

Hejtman také zveřejnil graf, který ukazuje vzestup počtu nakažených za den i i celkem.