Nejnovější zprávy: Projekt RBP má zkrátit čekání pacientů na magnetickou rezonanci Po letech čekání je to tady: Na jaře začne v Ostravě přeměna jatek na galerii

Byznys

V Motoru Lučina jsou vánoční svátky příležitostí k nevšednímu poděkování

Řada velkých, malých i středních firem před vánočními svátky zvažuje, jakým způsobem poděkovat zaměstnancům, partnerům firmy, dodavatelům i odběratelům za přízeň a dobrou práci.

V Motoru Lučina, Exportérovi roku 2012, je období před vánočními svátky mimořádně důležité. „Každý rok je to sice náročné, ale důležité – chceme poděkovat všem za dobrou práci,“ říká jednatel společnosti Karel Valíček.

Motor Lučina vyrábí především díly jeřábů a stavebních strojů, míchací techniku, malé mostní celky, zvedací a rovnací plošiny a díly pro těžební průmysl. Firma v současnosti zaměstnává přes 300 lidí a další pracovníky nabírá.

„Pro nás skutečně nejsou vánoční dárky jen povinností. Naši zaměstnanci vědí, že za svou skvělou práci dostanou kromě platu a řady výhod také skvělé dárky.“ Letos tak vedení firmy zajistilo a zaplatilo všem provozům vánoční večírky a ke stravenkám, které znamenají bonus ve výši 2 tisíce korun, dostal každý zaměstnanec poukázku na další 2 tisíce.

„Letos jsme si oproti minulým rokům dali všichni velký dáreček, v podobě postavení nové moderní výrobní a skladovací haly ve Starém Městě a souvislém nákupu nových technologií. Svářeči například dostali nejmodernější svářecí agregáty značky Fronius,“ řekl Karel Valíček.

Unikátní jsou tomboly na vánočním večírku společnosti. Vedení firmy nakoupí hodinky, elektroniku, jízdní kola, počítače, televize a další dary a věnuje je do tomboly, která má jedno dané pravidlo: cenu v ní vyhraje každý účastník večírku.

Vedení Motoru Lučina, ale myslí i na jiné. Firma ročně věnuje statisíce korun na pomoc zdravým i handicapovaným dětským sportovcům, podporuje například Lašský sportovní klub moderního pětiboje. „Jsme zde již řadu let generálním partnerem a letos kromě finanční podpory rozdáme těm nejšikovnějším i speciální dárek – unikátní sportovní hodinky.“

Motor Lučina tak oceňuje nejen snahu mladých sportovců, váží si také dlouholetého mimořádného přístupu pana Gazdy, který se o děti v klubu stará a dokáže nadchnout pro sport zdravé i zdravotně postižené děti.

„Ale snažíme se zpříjemnit Vánoce také dalším organizacím a institucím, které pomáhají, například klubu Judo z Frýdku-Místku, společnosti Adra, Dětskému domovu Frýdek-Místek, Pěstounskému klubu pana Kohouta z Ostravy, Sportovnímu klubu vozíčkářů Ostrava, a dalším,“ vypočítává jen některé z aktivit Karel Valíček.

Letos to budou mít zaměstnanci, ale i vedení Motoru Lučina před a mezi svátky těžší než v jiných letech. „Naši zákazníci navyšují objednávky a pro nás, jak už je zvykem, je naprosto zásadní, abychom udělali vše pro splnění a špičkové odevzdání zakázek. I proto je pro nás tak důležité ze srdce poděkovat obchodním partnerům, odběratelům, dodavatelům a především zaměstnancům, za vše co pro náš společný tým dělají. Chtěl bych jim všem vzkázat: Odpočiňte si a buďte i nadále oporou Motoru Lučina,“ dodal Karel Valíček.